• Powiatowy Konkurs Geograficzny

    Powiatowy Konkurs Geograficzny

    Patrycja Steinke z klasy III Technikum Ekonomicznego zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Geograficznym „ Mistrz Mapy”.

                Konkurs odbył się 24 marca br. w III Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy. Wzięło w nim udział 22 najlepszych geografów ze szkół  ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego: ZSZ w Brodnicy, ZS w Jabłonowie,  I i III LO w Brodnicy oraz  LO z Górzna. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Cichocka Karolina,  Murawski Paweł, Steinke Patrycja, Kamiński Marcin  i Cendrowska Małgorzata.  

                Konkurs rozpoczął się etapem pisemnym, podczas którego wyłoniono 10 najlepszych osób do części ustnej, w tym aż troje naszych reprezentantów.

                W ostatecznej kwalifikacji najlepsza spośród naszych uczniów okazała się Patrycja Steinke, która zajęła wysokie II miejsce w powiecie. Gratulujemy!

  • Przegląd Twórczości Artystycznej

    Przegląd Twórczości Artystycznej

    21 marca br. nasza szkoła uczestniczyła Przeglądzie  Twórczości Artystycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, który odbył się w Brodnickim Domu Kultury.   

                Nasi uczniowie zaprezentowali program kabaretowy pt. „Wiosna maturzysty”. Program rozbawił publiczność nietypowym – bardzo nowoczesnym – odczytaniem znanych lektur: „Antygony”, „Makbeta” i „Romea i Julii”.  Występ raczej nie zastąpi powtórki przed maturą, ale na pewno dostarczył mnóstwo humoru i był świetnym relaksem przed ciężką pracą, która czeka maturzystów.  Publiczność  doceniła naszych aktorów, nagradzając ich występ wielkimi brawami.      W programie wystąpili uczniowie z kilku klas  technikum: I TE, I TB, I TI,  Ia TL, II TL, II TI, III TI i IV TI. Występ został przygotowany przez panią  Dianę Zabłotną i pana Jakuba Cybulskiego.

                Patronat nad Przeglądem objęło Starostwo Powiatowe, które ufundowało również drobne upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników imprezy.

  • Promocja szkoły

    Promocja szkoły

    20 marca   br. nasi uczniowie wraz z panią wicedyrektor Violettą Sternicką  uczestniczyli w  kolejnym przedsięwzięciu promującym szkołę wśród gimnazjalistów.

                Tym razem była to Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowana w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim. Wzięło w niej udział 11 szkół z Brodnicy, Torunia, Grudziądza, Jabłonowa Pomorskiego, Wronia i Bielic.

                Uczniowie naszego Technikum Informatycznego - Katarzyna Cieśnik, Dominik Witkowski i Karol Krajewski – przedstawiali prezentację multimedialną na temat wszystkich zawodów, które można zdobyć w naszym technikum oraz w zasadniczej szkole zawodowej. Dzięki prezentacji gimnazjaliści mogli poznać naszą szkołę, usłyszeli między innymi o sukcesach uczniów, proponowanych zajęciach pozalekcyjnych i cyklicznych imprezach, które są tradycją szkoły.

         Gimnazjaliści otrzymali też  foldery reklamujące naukę w ZSZ, mogli też porozmawiać z uczniami na temat atmosfery w szkole. Teraz pozostaje tylko dokonanie wyboru!

     

  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

    Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

    18 marca br. w naszej szkole odbył się szkolny etap XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

                W konkursie wzięło  udział 25 uczniów (w całej Polsce co roku uczestniczy około 30000osób).

                Uczestnicy etapu szkolnego rozwiązywali test złożony z 45 pytań z zakresu 1 i 2 Księgi Królewskiej oraz Ewangelii według św. Marka wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. Można było zdobyć maksymalnie 90 punktów, jednak już 50% tej liczby wystarcza, by trzy najlepsze osoby z każdej biorącej udział w konkursie szkoły przeszły do kolejnego etapu, tym razem na szczeblu diecezjalnym.

                Naszą szkołę w eliminacjach diecezjalnych, które odbędą się 9 kwietnia w Toruniu, będą reprezentowały: Beata Kozłowska, Karolina Nowakowska i Aneta Niedbała. Są to uczennice klasy III Technikum Ekonomicznego, przygotowywane do  konkursu przez panią Krystynę Kwintal. Zwyciężczynie szolnych eliminacji otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ.

                Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Autorami pytań na każdym etapie konkursu są bibliści z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

     

     

     

  • Pielgrzymka maturzystów

    Pielgrzymka maturzystów

    15 marca br. uczniowie klas maturalnych naszego technikum uczestniczyli w tradycyjnej  pielgrzymce na Jasną Górę.

                Uczniom towarzyszyli wychowawcy i katecheci, opiekę duszpasterską zapewnił ksiądz Patryk Frankiewicz, a  wyjazd  zorganizował pan Jakub Cybulski.

                Maturzyści uczestniczyli między innymi w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Rozważania do kolejnych stacji, przygotowane pod kierunkiem pana Jakuba Cybulskiego, czytali uczniowie klasy IV Technikum Handlowego.  Młodzież  słuchała w skupieniu swoich rówieśników, tym bardziej że wszystkie teksty nawiązywały do współczesnych postaw młodych ludzi, ich rozterek, poszukiwań i błędów.

                Najważniejszym punktem programu była Msza Święta w intencji brodnickich maturzystów, celebrowana przez księdza Patryka. Liturgię Słowa czytał Michał Jankowski z klasy IV Technikum Informatycznego, a Artur Grzywaczewski z klasy IV Technikum Budownictwa śpiewał i grał na jasnogórskich organach.  Ksiądz Patryk w swoim kazaniu zwrócił się do naszych maturzystów, którzy wchodzą w dorosłe życie. Mówił o odpowiedzialności za  wybory, mądrym decydowaniu o dalszym życiu, pozbawionym już ciągłej kontroli.  Kazanie – jak twierdzą pielgrzymi – trafiało do serc, wzruszało, ale przede wszystkim dodawało młodzieży wiary w swoje możliwości, bo kończyło się stwierdzeniem, z którym nie sposób dyskutować: Najwspanialsza młodzież mieszka w Brodnicy!

                Wielu maturzystów  odwiedziło Jasną Górę po raz pierwszy, toteż chętnie wykorzystywali  czas wolny na zwiedzanie klasztoru. Pielgrzymom sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i – miejmy nadzieję – duchowo wzmocnieni przed trudami egzaminów maturalnych i zawodowych.

     

  • Dni Niemieckie

    Dni Niemieckie

    W dniach  11-12 marca  br. odbyły się w naszej szkole  Dni Niemieckie pod hasłem: „Poznajemy kraje niemieckojęzyczne”.

                Celem imprezy było popularyzowanie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, ich kultury  i historii oraz uświadomienie uczniom, że warto uczyć się języka niemieckiego.

                W ramach tego przedsięwzięcia można było obejrzeć wystawę,  na której zgromadzono przedmioty codziennego użytku oraz różne ciekawe materiały związane z krajami niemieckiego obszaru językowego lub tam produkowane.

                Odbyły się również dwa   konkursy: wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego oraz językowo – plastyczny.

                Zwycięzcami konkursu wiedzy zostali:

    1.Paweł Murawski kl.III TB

    2.Paulina Cackowska kl.III TEH

    3.Natalia Kulwicka kl. I TE

                W konkursie językowo-plastycznym nagrody otrzymali:

    1.Daria Pawłowska kl. II TBH

    2.Paulina Jabłońska kl. ITB

    3.Katarzyna Hermanowska kl. III bTL

                Nagrody w konkursie wiedzy ufundowała Rada Rodziców  Zespołu Szkół Zawodowych, natomiast w konkursie językowo-plastycznym - Goethe-Instytut.

                12 marca br.  w naszej szkole gościła lektorka Instytutu Goethego, pani Magdalena Jurowska, która w ramach projektu Deutsch Wagen Tour poprowadziła warsztaty z języka niemieckiego z uczniami klas pierwszych i drugich technikum.

                Na początek spotkania nasi uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat najpiękniejszych miejsc i zabytków Wiednia, a potem zaczęła się niestandardowa nauka j. niemieckiego z lektorem DWT poprzez ruch, zabawę i śmiech.

                Podczas zajęć z lektorem DWT uczniowie naszego technikum wzbogacali swoje umiejętności językowe związane z muzyką oraz  wiedzą  o krajach  niemieckiego obszaru językowego.

                Realizacja projektu „Deutsch-Wagen-Tour”(DWT) ma na celu  popularyzowanie języka niemieckiego w Polsce. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z  lektorami DWT oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym.  Lektorzy  DWT  prowadzą zajęcia  promujące język niemiecki oraz kraj naszych zachodnich sąsiadów. Zajęcia z lektorem DWT to przede wszystkim animacje językowe, gry, zabawy, konkursy oraz nauka poprzez śmiech.

                Zadaniem projektu DWT jest motywowanie uczniów i inspirowanie nauczycieli  w związku z tym zajęcia obserwowali także nauczyciele języka niemieckiego.  Mogli oni w ten sposób zapoznać się z nowymi technikami pracy z uczniem oraz niekonwencjonalnymi metodami, które będą mogli wykorzystać na swoich zajęciach.

                Główną organizatorką Dni Niemieckich w ZSZ była  pani Anna Kwiatkowska.

     

     

     

  • Umowa o współpracy z Wytwórnią Opakowań Kartonowych

    Umowa o współpracy z Wytwórnią Opakowań Kartonowych

    1 marca br. Zespół Szkół Zawodowych zawarł umowę dotyczącą kompleksowej współpracy z Wytwórnią Opakowań Kartonowych w Brodnicy.

                    Umowę podpisali: w imieniu ZSZ – dyrektor szkoły, pan Jacek Gniadkowski, w imieniu WOK – prezes, pani Stefania Wiśniewska.

                    Obie strony zobowiązały się realizować program nauczania zawodowego w powiązaniu z potrzebami rynku pracy, unowocześniać proces kształcenia, uwzględniając najnowsze osiągnięcia techniczne i technologiczne, a także motywować uczniów i nauczycieli do podnoszenia kwalifikacji.

                    W ramach umowy WOK będzie organizował – tak jak do tej pory - praktyczną naukę  zawodu dla uczniów, a poza tym staże, specjalistyczne kursy oraz szkolenia z obsługi innowacyjnych maszyn i oprogramowania. W kursach – zakończonych wystawieniem certyfikatu – będą uczestniczyć zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przedmiotów zawodowych.

                    Dzięki podpisanemu porozumieniu w ZSZ powstaną tzw. klasy patronackie. WOK zobowiązał się doposażyć pracownie zawodowe w pomoce dydaktyczne i fundować stypendia dla najzdolniejszych uczniów klas patronackich. Najlepsi absolwenci tych klas będą mieli pierwszeństwo zatrudnienia w przedsiębiorstwie.

                    Umowa o kompleksowej współpracy między Zespołem Szkół Zawodowych a Wytwórnią Opakowań Kartonowych przyczyni się z pewnością do podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Mamy też nadzieję, że zachęci gimnazjalistów, którzy chcą zdobyć zawód umożliwiający podjęcie pracy, do nauki w naszej szkole.

  • Szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Geograficznego

    Szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Geograficznego

    6 marca br. w naszej szkole odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Geograficznego „Mistrz Mapy”.

                Udział wzięło 43 uczniów ze wszystkich klas technikum. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 24 marca 2014 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy,  zakwalifikowały się następujące osoby:

    1. Cichocka Karolina -  klasa IV Technikum Ekonomiczne

    2.  Murawski Paweł  -  klasa III Technikum Budownictwa

    3. Steinke Patrycja -  klasa III Technikum Ekonomiczne

    4. Kamiński Marcin  - klasa III Technikum Budownictwa

    5. Cendrowska Małgorzata-   klasa I Technikum Ekonomiczne       

                Trzymamy kciuki za naszą reprezentację podczas rywalizacji powiatowej. Nad przygotowaniami czuwają nauczyciele geografii: pani Aleksandra Roznerska i pan Krzysztof Roznerski.

     

  • Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach

    Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach

    27 lutego br. Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy był gospodarzem IV Mistrzostw Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych. 

                 W zawodach brały udział cztery szkoły z naszego powiatu: I i III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Rolniczych i Zespół Szkół Zawodowych.

                Mistrzostwa rozgrywano w systemie szachów szybkich po 10 minut.  Zawodnicy rozegrali 9 rund, walczyli o nagrody indywidualne oraz drużynowe.

                W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zespół Szkół Zawodowych z wynikiem 27,5 pkt,  drugie miejsce zajęło I LO (24 pkt), a trzecie – III LO w  Brodnicy (19,5 pkt). Tak więc puchar za zwycięstwo drużynowe trafił do gospodarzy mistrzostw – podobnie jak w roku ubiegłym.

                Indywidualnie w grupie dziewcząt najlepsza była uczennica I LO w Brodnicy – Anna Jasińska. Drugie miejsce wywalczyła jej szkolna koleżanka – Agnieszka Hein. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Walczak z ZSZ.

                W kategorii chłopców uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nie dali rywalom najmniejszych szans, zajmując trzy pierwsze miejsca na podium.  Mistrzem Powiatu Brodnickiego został  Krzysztof Kieliszek, , a kolejne miejsca wywalczyli: Paweł Murawski i Krzysztof Kroplewski.

                Organizatorzy Mistrzostw to Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy, Rada Rodziców ZSZ.

                Sędziowali: sędzia I klasy Henryk Milewski oraz Marcin Kołodziejski.      

     

  • Kacper Murawski z klasy II Technikum Ekonomicznego wziął udział w etapie wojewódzkim  40. Olimpiady Geograficznej.

                Pierwszy etap olimpiady polegał na napisaniu pracy badawczej. Kacper wybrał temat dotyczący Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Jego zadanie polegało na zaprojektowaniu, wyznaczeniu i opisaniu nowej trasy turystycznej, która pozwoli poznać zakątki i atrakcje Parku oraz ciekawie spędzić czas w otoczeniu przyrody. Praca uzyskała akceptację jurorów.

                8 lutego br. Kacper wziął udział w drugim – wojewódzkim - etapie Olimpiady. Nie zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału, ale jest dopiero uczniem klasy drugiej, ma więc szansę poprawić swój wynik za rok, podczas  kolejnej edycji Olimpiady.

                Kacper przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem pani Aleksandry Roznerskiej.

  • Współpraca partnerska z Rosjanami

    Współpraca partnerska z Rosjanami

    Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy podpisał umowę o współpracy z rosyjską Średnią Szkołą Zawodową w Polessku (obwód kaliningradzki).

                    27 lutego br. dyrektor polesskiej szkoły, Wadim Ławriczenko, gościł w Zespole Szkół Zawodowych w Brodnicy. Spotkał się z dyrekcją szkoły oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Brodnickim, panem Stanisławem Czajkowskim.

                    Gość zwiedził szkołę i przede wszystkim podpisał z dyrektorem ZSZ, panem Jackiem Gniadkowskim,  porozumienie o współpracy partnerskiej między szkołami.  

                    W ramach współpracy jest przewidywana wymiana uczniów i nauczycieli obydwu szkół. Rosjanie przyjadą do Brodnicy już w czerwcu, rewizyta brodniczan w Polessku jest planowana na wrzesień br. Uczniowie i nauczyciele będą uczestniczyli w międzynarodowych projektach, poznają  historię, kulturę i przyrodę swoich krajów.

                    Dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych wzajemne kontakty będą doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności językowych. W technikum w zawodzie logistyk i handlowiec oraz  w części klas zasadniczej szkoły zawodowej młodzież uczy się języka rosyjskiego. Warto zaznaczyć, że w technikum logistycznym nauka języka rosyjskiego została wprowadzona zgodnie z sugestiami Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, która zwróciła uwagę na konieczność przygotowania absolwentów szkoły do kontaktów zawodowych ze wschodnimi sąsiadami.

                    Umowa partnerska ze szkołą w Polessku umożliwi w przyszłości najlepszym uczniom ZSZ – z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej- odbywanie staży za granicą. Młodzi Rosjanie natomiast będą mogli zdobywać umiejętności zawodowe w zakładach pracy naszego regionu.

                    Wzajemna współpraca między szkołami ma prowadzić do osiągania postępów w dziedzinie nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem nauki zawodu.

                    Umowa partnerska została podpisana na pięć lat. Koordynatorką współpracy między szkołami w ZSZ jest nauczycielka języka rosyjskiego, pani Anna Kwiatkowska.

  • ZSZ na Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych

    ZSZ na Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych

    20 lutego  br. nasza szkoła  uczestniczyła w  Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowanych w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.

                  Szkołę reprezentowała   pani wicedyrektor Violetta Sternicka  oraz uczniowie klasy II Technikum Informatycznego: Katarzyna Cieśnik, Dominik Witkowski i Karol Krajewski.   Dokumentacja fotograficzna spotkania to zasługa Łukasza Motylewskiego z klasy III TMe.       Gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną na temat wszystkich zawodów, które można zdobyć w naszym technikum: ekonomista, handlowiec, mechatronik, informatyk, logistyk i technik budownictwa. Poznali predyspozycje wskazane do wykonywania poszczególnych profesji, nauczane przedmioty, a także szanse na zatrudnienie po ukończeniu szkoły. Prezentacja zapoznała też z ofertą zasadniczej szkoły zawodowej, w której można zdobyć  właściwie każdy zawód pod warunkiem podpisania z pracodawcą umowy o praktyczną naukę zawodu.

                Gimnazjaliści otrzymali też  foldery reklamujące naukę w ZSZ, mogli porozmawiać z uczniami na temat atmosfery w szkole, zajęć dodatkowych i wymagań wobec uczniów.

                W spotkaniu uczestniczyło 7 klas gimnazjum, czyli około 150 uczniów. Ilu spośród nich zainteresuje nasza oferta? Dowiemy się już wkrótce.

  • Studniówka 2014

    Studniówka 2014

    31stycznia  br.  w restauracji „U Bosmana” odbyła  się tradycyjna studniówka  uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy.  

                Bawiło  się  około 300 osób.  Bohaterami balu byli oczywiście uczniowie klas maturalnych  oraz ich partnerki  i partnerzy.  W tym roku szkolnym do matury przygotowują się uczniowie sześciu  klas technikum:

    Technikum Ekonomiczne – wychowawczyni p. Anna Krawulska

    Technikum Budownictwa  - wychowawczyni p.  Gabriela Dogońska

    Technikum Informatyczne – klasa – wychowawczyni p. Diana Zabłotna

    Technikum Handlowe – wychowawczyni p. Justyna Szczepańska

    Technikum Logistyczne – – wychowawca  p.  Andrzej Wiśniewski

    Technikum Mechatroniczne – wychowawca p. Krzysztof  Wydra

                Zgodnie z tradycją maturzyści zaprosili do wspólnej zabawy dyrekcję szkoły,  grono pedagogiczne oraz przedstawicieli rodziców, którzy byli organizatorami balu.

                Uroczystość poprowadzili: Agnieszka Walczak (klasa IV TL) i  Damian Sobieszyński (klasa IV TE). Grał  - już tradycyjnie - zespół „Zodiak”.

          Bal otworzył  Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych – pan  Jacek Gniadkowski, który również poprowadził poloneza, partnerując Magdzie Wiechowskiej z klasy IV TE.  Tradycyjny taniec z pięknymi figurami został przygotowany przez  panią Małgorzatę Mroczyńską i pana Ryszarda Guta.  

    Gościem honorowym naszych maturzystów był Starosta Brodnicki, pan Piotr Boiński, który życzył zebranym wspaniałej  zabawy, pozwalającej zapomnieć o egzaminach zaczynających się za około sto dni.

                Uczniowie podziękowali za cztery lata pracy  dyrekcji, wychowawcom  i wszystkim nauczycielom.  Swoim rodzicom podziękowali za przygotowanie balu.

                Atrakcją balu był występ artystyczny przygotowany przez maturzystów.  Uczniowie zaprosili zebranych na Familiadę. W rolę Karola Strasburgera wcielił się   Przemek Kuciński z klasy IV TL.  Jako  rywalizujący ze sobą członkowie „rodzin” wystąpili maturzyści, którzy  bardzo sugestywnie  zagrali dyrektorów ZSZ (obecnego i emerytowanego) oraz swoich wychowawców.  Pytania dotyczyły oczywiście szkolnej codzienności. Okazało się, że uczniowie są jej wnikliwymi obserwatorami i dowcipnymi komentatorami. Teleturniej wywołał sporo śmiechu i został nagrodzony wielkimi brawami.

                Podczas konkursu tańca największymi umiejętnościami wykazał się Dawid Bartnicki (klas IV TMe) wraz ze swoją partnerką. Nagrody dla trzech pierwszych par w konkursie tańca ufundowała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Elżbieta Fogel wraz z mężem.

                Królową balu – decyzją jury złożonego z nauczycieli i rodziców  - została Monika Brzezińska (klasa IV TE), a królem – Sebastian Wojnowski (klasa IV TI). Nagrody dla "pary królewskiej"  ufundował pan Piotr Ostrowski - Firma Videofilmowanie.

                Po balu studniówkowym pozostaną  piękne wspomnienia (oby jak najdłużej) , a  teraz maturzystów czeka już tylko NAUKA.

     

     

  • Laureaci konkursu o prawie pracy

    Laureaci konkursu o prawie pracy

    Karolina Cichocka z klasy IV Technikum Ekonomicznego zajęła II miejsce w etapie regionalnym konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

     

                Konkurs, którego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizuje Państwowa Inspekcja Pracy.

     Jego uczestnikami  są uczniowie szkół biorących udział w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą „Kultura bezpieczeństwa”.

                Konkurs przebiega w trzech etapach. Jesienią odbyły się eliminacje szkolne, z Zespołu Szkół Zawodowych do etapu regionalnego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Karolina Cichocka (klasa IV Technikum Ekonomiczne) i Łukasz Motylewski (klasa III Technikum Mechatroniczne).

                15 stycznia br. w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy odbył się etap regionalny, w którym rywalizowało ze sobą 30 uczniów z 15 szkół województwa kujawsko- pomorskiego.

                Reprezentanci ZSZ świetnie poradzili sobie z pierwszą częścią polegającą na rozwiązaniu testu złożonego z 35 pytań i obydwoje znaleźli się w ścisłym – siedmioosobowym -  finale. Ta część konkursu wymagała od uczestników wypowiedzi ustnej na trzy wylosowane pytania.

                Ostatecznie Karolina Cichocka zajęła  II  miejsce, uzyskała tytuł laureata i prawo do udziału w etapie centralnym konkursu, który odbędzie prawdopodobnie w kwietniu br. W nagrodę otrzymała tablet. Łukasz Motylewski ukończył konkurs na VI miejscu.

                Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli: pani Anny Krawulskiej i pana Sławomira Krawulskiego.

                Informacje o konkursie  na stronie Polskiego Radia PIK (m.in. wypowiedź p. S. Krawulskiego): http://www.radiopik.pl/2,10214,poznaj-swoje-prawa-w-pracy-tej-wiedzy-nigdy-za-w

     

  • Zapraszamy do obejrzenia nowych galerii Szkolnego Koła Fotograficznego

    Otwarcie galerii - też tam byliśmy.

    Impresje świąteczne.

    Sylwester wczesnym rankiem.

    http://www.skf.zszbrodnica.pl/Zdjecia/

  • W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia

    W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia

    W ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem Samorząd Uczniowski zadbał o miłą świąteczną atmosferę w naszej szkole.

                Podczas przerw mogliśmy posłuchać kolęd w wykonaniu Mateusza Kotewicza z klasy IV Technikum Mechatronicznego. 

                17 grudnia  odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli pracownicy szkoły, emeryci oraz goście – starosta pan Piotr Boiński  i wicestarosta pan Jędrzej Tomella. Dyrektor Szkoły, pan Jacek Gniadkowski, złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji Świąt oraz Nowego Roku. Młodzież pod kierunkiem pani Katarzyny Szymołon i pana Jakuba Cybulskiego przygotowała piękny koncert kolęd, dzięki któremu wszyscy poczuli magię Świąt.

    Zapraszamy do Galerii zdjęć.

  • Quiz matematyczny

    Quiz matematyczny

    13 grudnia br. uczniowie klas pierwszych i drugich technikum  uczestniczyli w quizie matematycznym zorganizowanym przez panie Jowitę Kisicką i Magdalenę Chachulską.

                Turniej miał na cel rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania matematyką. Uczestniczyły w nim trzyosobowe zespoły z poszczególnych klas, a pozostali uczniowie dzielnie kibicowali swoim reprezentantom. Ciekawie przygotowane zadania udowodniły, że rozwiązywanie matematycznych łamigłówek może być świetną zabawą ćwiczącą umiejętności przydatne podczas lekcji i w codziennym życiu.

    Laureatami quizu zostały następujące zespoły:

    I miejsce – klasa I b TL : Beniamin Rydzyński, Magdalena Rogożyńska i Kamil Kruk

    II miejsce – klasa II TMe: Krzysztof Dembiński, Szymon Gutowski i Grzegorz Topolewski

    III miejsce – klasa I TMe: Adrian Wiśniewski, Radosław Kowalski i Patryk Gadziński

     

  • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

    Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

    6 grudnia z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

                    Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie klasy technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Uczestniczyło 15 klas.  Występy oceniali jurorzy: pani wicedyrektor Alicja Wiśniewska (przewodnicząca), pani Katarzyna Gniadkowska, pan Jakub Cybulski, ks. Patryk Frankiewicz oraz Marta Kowalska – przewodnicząca SU.

                    Artystom przyświecało hasło: „Śpiewać każdy może” .  Drobne braki umiejętności wokalnych (które przecież mogą pojawiać się u amatorów) były doskonale nadrabiane kostiumami i pomysłową choreografią. . Były występy solowe, duety oraz śpiewy chóralne. Jurorzy zwracali uwagę na dobór i interpretację utworu, zdolności  muzyczne, strój oraz zaangażowanie całej klasy. 

                    I miejsce zdobyła klasa I TB, II miejsce – klasa II TMe, a III – klasa II g ZSZ. Poza tym jury wyróżniło klasy: I TMe, III TEH, III TB, I TE oraz I TH.

                    Zwycięskie klasy mogą liczyć w lutym na dni bez pytania (3 dni za I miejsce, 2 dni za II oraz 1 dzień za miejsce III i wyróżnienie).

                    Konkurs dostarczył wspaniałej zabawy i uczestnikom, i publiczności.  W auli była tak gorąca atmosfera, że  z łatwością dało się zapomnieć o pierwszym ataku zimy i szalejącej za oknami wichurze.  

     

  • Olimpiada Przedsiębiorczości

    Olimpiada Przedsiębiorczości

    5 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w szkolnych eliminacjach IX Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości, która w tym  roku przebiega pod hasłem: Własna Firma.

                W eliminacjach uczestniczyło 83 uczniów z czterech klas: IV TI, IV TH, III TEH oraz II TE.

                Najlepiej wypadli: Paweł Nowaczyk, Karolina Nowakowska i Agnieszka Szpejnowska.

     

  • Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

    Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

    Uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego, Karolina Cichocka, Paulina Cirkowska i Maciej Bendykowski, brali udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości, który odbył się 6 grudnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

                Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Średnich organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Koło Naukowe Rachunkowości. Skierowany jest  do uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym. Celem konkursu jest promowanie rachunkowości wśród uczniów poprzez zachęcanie do samodzielnego zgłębiania tej dziedziny wiedzy na gruncie teoretycznym  i praktycznym oraz uhonorowanie tych uczniów, którzy legitymują się najgłębszą wiedzą z zakresu rachunkowości.

                Laureaci konkursu otrzymują maksymalną liczbę punktów w procesie rekrutacyjnym na wybrane kierunki studiów na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK oraz nagrody rzeczowe.

                Uczniowie naszego „ekonomika” od kilku lat biorą udział w  konkursie i odnoszą sukcesy. W tym roku najlepiej  wypadła Karolina Cichocka, która zajęła miejsce tuż za podium. Do tytułu laureatki oraz indeksu studentki UMK  zabrakło jej tylko jednego punktu. Maciejowi  Bendykowskiemu zabrakło 2 punktów.

                Konkurs o zasięgu ogólnopolskim nie należał do łatwych, więc na pewno należą się im gratulacje  za wysoki wynik świadczący o  dużej wiedzy. Tajniki rachunkowości nasi reprezentanci zgłębiali pod kierunkiem pani Katarzyny Klenowicz.

strona: