• Goście z Polesska

    Goście z Polesska

    W dniach 7 – 10 kwietnia br. przebywała w Brodnicy delegacja z Technikum Zawodowych Technologii w Polessku (obwód kaliningradzki).

                Uczennice technikum i ich opiekunowie byli  naszymi gośćmi.  Przyjechali w ramach podpisanej w lutym 2014 roku umowy o współpracy partnerskiej między ZSZ w Brodnicy a Technikum Zawodowych Technologii w Polessku. . Współpraca ma dotyczyć przede wszystkim kształcenia zawodowego, czyli wymiany zagranicznej uczniów na praktyki i staże zawodowe. W przyszłości są też planowane wspólne imprezy sportowe, a także spotkania młodzieży z partnerskich szkół w celu poznawania historii, kultury i obyczajów obydwu krajów.

                W ubiegłym roku Brodnicę dwukrotnie odwiedziła dyrekcja polleskiej szkoły, by zapoznać się z  warunkami nauki w szkole i zakładach pracy. Tym razem po raz pierwszy przyjechały również uczennice. 

                7 kwietnia goście w towarzystwie Dyrektora ZSZ, pana Jacka Gniadkowskiego,  oraz kierownika szkolenia praktycznego, pana Andrzeja Wiśniewskiego,  spotkali się z władzami powiatu – starostą, wicestarostą i przewodniczącym Rady Powiatu. Rozmowy dotyczyły głównie systemu kształcenia zawodowego w Polsce i Rosji.

                8 kwietnia rosyjska delegacja udała się do szkółki drzew i krzewów ozdobnych w Niewierzu. Goście zapoznali się  z technologią uprawy, byli pod wrażeniem różnorodności uprawianych gatunków roślin. Ta część wizyty była szczególnie ważna, ponieważ polleskie technikum kształci uczniów między innymi w zawodach związanych z uprawą roślin ozdobnych.

                9 kwietnia goście w towarzystwie grupy uczniów naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Poznawali historię miasta, zabytki gotyckie oraz związane z nimi legendy.

                Tuż przed wyjazdem – 10 kwietnia – Rosjanie przebywali w naszej szkole. . Spotkali się z dyrektorem i wicedyrektorami szkoły oraz grupą młodzieży, zwiedzili szkołę, poznali warunki nauki, wyposażenie sal lekcyjnych.

                Nad przebiegiem  wizyty czuwa pani Anna Kwiatkowska, która koordynuje  projekt wymiany w ZSZ oraz występuje  w roli tłumacza.

  • Powiatowy Konkurs Geograficzny "Mistrz Mapy"

    Powiatowy Konkurs Geograficzny "Mistrz Mapy"

    Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie Geograficznym „Mistrz mapy”.

                Konkurs odbył się 31 marca br. w naszej szkole, a organizatorami byli nauczyciele geografii, pani Aleksandra Roznerska i pan Krzysztof Roznerski. Uczestniczyli uczniowie  czterech szkół średnich z  powiatu brodnickiego: ZSZ Brodnica. ZS w Jabłonowie,  I LO oraz  III LO w Brodnicy.  

                ZSZ reprezentowali najlepsi uczestnicy szkolnych eliminacji: Patrycja Steinke ( IV TE),  Paweł  Murawski (IV T B),  Mikołaj Piotrowski ( III T E), Mirosław Skiba ( III T L) i Małgorzata  Cendrowska   ( II TE).

                 Konkurs sprawdzał orientację na mapie fizycznej świata, mapie Europy i Polski. Uczestnicy wzięli udział w etapie pisemnym, po którym wyłoniono najlepszą dziesiątkę do etapu ustnego. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu, ale tu już trochę zabrakło szczęścia, by wywalczyć miejsca na podium. Sukcesem jest II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

                Jako gospodarze konkursu postaraliśmy  się o to, by uczestnicy – goście z innych szkół – ciekawie spędzili czas oczekiwania na werdykt jurorów. Uczniowie  klasy III Technikum Ekonomicznego przedstawili zdjęcia ze swojego wyjazdu do Europarlamentu w Strasburgu.

                Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe.

  • Zwycięzcy II Halowego Turnieju Piłki Nożnej

    Zwycięzcy II Halowego Turnieju Piłki Nożnej

    Drużyna z  Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy wygrała II Turniej o Puchar Starosty Brodnickiego  w Halową Piłkę Nożną Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

                Turniej odbył się 27 marca br. w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy. Jego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy, a szczególnie Krzysztofa Wydra.        

                  Zawody sędziowali:. Mariusz Zabłocki i Rafał Dąbrowicz.

                  W rozgrywkach  wzięło udział sześć  drużyn z powiatu brodnickiego: I LO w Brodnicy, Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim, Środowiskowy Hufiec Pracy w Brodnicy, Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Górznie, oraz Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy.

             Turniej rozgrywano w dwóch grupach. Najbardziej emocjonujące  były mecze o miejsca na podium. W walce o III miejsce I LO z Brodnicy pokonało ZSR z Brodnicy 10 : 1, a w finale ZSZ Brodnica wygrał z ZS Jabłonowo Pomorskie 7 : 1.

                  Wyniki końcowe:

    • I miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy
    •  II -  Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim
    • III -   I LO w Brodnicy
    • IV -  Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy
    •  V - Środowiskowy Hufiec Pracy w Brodnicy
    •  VI - Liceum Ogólnokształcące w Górznie.

             Najlepszym zawodnikiem według sędziów był  Mateusz Kaźmierczyk z ZSZ w Brodnicy, najlepszym strzelcem został Wiktor Płoski z I LO w Brodnicy (12 bramek), a za najlepszego  bramkarzem uznano Michała Frygiera z ZSZ w Brodnicy.

             Skład zwycięskiej drużyny z  ZSZ w Brodnicy: Kaźmierczyk Mateusz, Malanowski Andrzej, Frygier Michał, Łęgowski Karol, Kowalski Patryk, Szczęśniak Michał, Malinowski Kamil, Łukaszewski Patryk, Chamski Patryk, Żulewski Marcin. Opiekunem zawodników -  Tomasz Górny.

             Puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Wicestarosta Powiatu Brodnickiego,  Mariusz Klonowski, Dyrektor ZSZ w Brodnicy,  Jacek Gniadkowski, Dyrektor I  LO w Brodnicy, Wiesław Łupina. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz  Radę Rodziców przy ZSZ w Brodnicy.

             W uroczystym otwarciu Turnieju wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Brodnicy.

  • Laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego

    Laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego

    Paweł Murawski  z klasy IV Technikum został zwycięzcą XI Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Marka Kaźmierkiewicza.

                Jest to konkurs adresowany do uczniów średnich  szkół zawodowych powiatu brodnickiego: Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Rolniczych w Brodnicy oraz Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

                Pomysłodawcą konkursu jest pan Antoni Dogoński.  On też wraz z innymi  nauczycielami  matematyki z naszej szkoły  co roku przygotowuje  zadania wykraczające poza podstawę programową, wymagające logicznego myślenia i  stosowania niekonwencjonalnych rozwiązań.  Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania „królową nauk”.

                W finale konkursu, który odbył się 27 marca br. w ZSZ w Brodnicy,  uczestniczyli najlepsi matematycy wyłonieni podczas eliminacji szkolnych.

                Paweł Murawski wywalczył tytuł „Matematyka Powiatu Brodnickiego”, II miejsce zajął również uczeń ZSZ – Michał Kopaczewski z klasy IV Technikum Informatycznego.

                Nagroda za III miejsce oraz dwa wyróżnienia trafiły do reprezentantów ZSR.     Nagrody, ufundowane przez  Starostwo Powiatowe, wręczyli: wicestarosta, pan  Mariusz Klonowski, dyrektor ZSZ, pan Jacek Gniadkowski i pani Marianna Kaźmierkiewicz, żona zmarłego w 2009 roku Marka Kaźmierkiewicza, patrona konkursu, który jako  Wicestarosta Brodnicki z dużą sympatią odnosił się do zmagań młodych matematyków, lubił śledzić i rozwiązywać zadania konkursowe, bo -jak często podkreślał – matematyka zawsze była jego pasją.

                Dodatkową nagrodę za najbardziej niekonwencjonalne rozwiązanie zadań ufundował członek Rady Miasta oraz nauczyciel ZSZ, pan Mirosław Wołojewicz. Decyzją jurorów otrzymał ją zwycięzca, Paweł Murawski.  

  • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

    Międzyszkolny  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

     26 marca  br. nasz szkoła była gospodarzem Międzyszkolnego  Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

                Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest pani Anna Kwiatkowska. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie nauki języków obcych, przybliżanie kultury i sztuki poszczególnych krajów  oraz stworzenie utalentowanej młodzieży szansy zaprezentowania swoich zdolności wokalnych. 

                Zgodnie z regulaminem w konkursie uczestniczyli wyłącznie soliści. Zaproszenia do udziału otrzymały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu brodnickiego.

                Zespół Szkół Zawodowych reprezentowali uczniowie wyłonienie podczas szkolnych eliminacji:  Patrycja Borowska (II a TL), Joanna Wasik (I TI), Beata Dworznik (I  TML) oraz Radosław Walczak (III TMe).

                Występy wokalistów oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Alicja Wiśniewska, pan Jakub Cybulski oraz nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkół Rolniczych, pani Magdalena Kozłowska.   Jurorzy oceniali  poprawność językową, stronę muzyczna i ogólne wrażenie artystyczne.

                Większość uczestników zaprezentowała utwory w języku angielskim.  Miłym urozmaiceniem  był występ Patrycji Borowskiej,  która  wybrała piosenkę w języku rosyjskim i „wyśpiewała” III miejsce w konkursie. I i II miejsce przypadło reprezentantkom Zespołu Szkół Rolniczych w Brodnicy.

                Nagrody ufundowała dla laureatów konkursu ufundowała Rada Rodziców ZSZ.

     

     

  • Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

    Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

    24 marca br. w naszej szkole odbyły się eliminacje do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

                Zakres merytoryczny konkursu obejmował: Księgę Jonasza, Ewangelię wg św. Łukasza oraz Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

                Uczestnicy etapu szkolnego rozwiązali test składający się z 45 pytań, za które można było uzyskać aż 90 punktów.

                Spośród 15 uczestników najwięcej punktów zdobyli uczniowie: Katarzyna Urbańska z III klasy Technikum Ekonomicznego, Kamil Wiśniewski z II klasy Technikum Budowlanego oraz Angelika Wiechowska z III klasy Technikum Ekonomicznego. To oni będą reprezentować Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy podczas eliminacjach diecezjalnych, które odbędą się w Toruniu.

                Uczniów przygotowała pani  Katarzyna Gniadkowska.

  • Pielgrzymka maturzystów

    Pielgrzymka maturzystów

    20 marca br. uczniowie klas maturalnych naszego technikum uczestniczyli w tradycyjnej  pielgrzymce na Jasną Górę.

                Uczniom towarzyszyli wychowawcy i katecheci, opiekę duszpasterską zapewnił ksiądz Patryk Frankiewicz, a  wyjazd  zorganizowała pani Katarzyna Gniadkowska.

                Maturzyści uczestniczyli między innymi w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Poprowadził ją ksiądz Patryk Frankiewicz, a rozważania  do kolejnych stacji czytali uczniowie klas czwartych.  Młodzież  słuchała w skupieniu swoich rówieśników, tym bardziej że wszystkie teksty nawiązywały do współczesnych postaw młodych ludzi, ich rozterek, poszukiwań i błędów.

                Najważniejszym punktem programu była Msza Święta w intencji brodnickich maturzystów, koncelebrowana przez księdza Patryka. Liturgię Słowa czytał Marcin Kamiński z klasy IV Technikum  Budownictwa.

                Wielu maturzystów  odwiedziło Jasną Górę po raz pierwszy, toteż chętnie wykorzystywali  czas wolny na zwiedzanie klasztoru i oczywiście indywidualne modlitwy. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i – miejmy nadzieję – duchowo wzmocnieni przed trudami egzaminów maturalnych i zawodowych.

     

     

     

     

     

  • Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół Ponadgimnazjalnych

    Przegląd Twórczości  Artystycznej Szkół Ponadgimnazjalnych

    21 marca br. nasza szkoła uczestniczyła Przeglądzie  Twórczości Artystycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, który odbył się w Brodnickim Domu Kultury.   

                Uczniowie ZSZ zaprezentowali w tym roku program pt. „Wiosna – liryczna i radosna”.  Jego tytuł i tematyka nawiązywały do przypadającego 21 marca pierwszego dnia wiosny. To właśnie w ten dzień – traktowany przez wielu uczniów jako Dzień Wagarowicza – Starostwo Powiatowe od kilku lat zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego.

                Uczniowie naszej szkoły pochwalili się talentami wokalnymi, recytatorskimi i aktorskimi. Program składał się z wierszy i piosenek o wiośnie. Między innymi widzowie usłyszeli wiersze L. Staffa i M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej oraz utwory z repertuaru zespołów Skaldowie i Wolna Grupa Bukowina. Największe brawa otrzymali chłopcy z klasy III TI, którzy rozbawili publiczność scenką „Pojedynek na sarkazm”.

                W programie wystąpili uczniowie z kilku klas  technikum: II TE, II TB, I TI, II TI, III  TL, III TI oraz pan Jakub Cybulski. Scenariusz i reżyseria – pani Diana Zabłotna oraz pan Jakub Cybulski, dekoracje – pani Justyna Szczepańska.

                            Patronat nad Przeglądem objęło Starostwo Powiatowe, które ufundowało również drobne upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników imprezy.

     

  • Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy

    Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy

    17  marca br. około 200 uczniów naszego technikum i zasadniczej szkoły zawodowej uczestniczyło w spotkaniu na temat „Narkotykom i dopalaczom mówimy NIE!”.

                Spotkanie poprowadzili goście z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy: starszy aspirant Jan Tatar – zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego oraz aspirant Agnieszka Łukaszewska – rzecznik prasowy. Przedstawili oni prezentację na temat narkotyków i dopalaczy oraz odpowiadali na liczne pytania młodzieży.

                Uczniowie mogli po raz kolejny posłuchać o szkodliwym wpływie używek na zdrowie i życie  oraz  poznać konsekwencje prawne wynikające z faktu posiadania narkotyków.

                Spotkanie młodzieży z przedstawicielami policji zorganizowała pani pedagog Dorota Wasielewska. Odbyło się ono w ramach realizowanego w ZSZ Szkolnego Programu Profilaktyki

  • Prezentacja ZSZ podczas Targów Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych

    Prezentacja ZSZ podczas Targów Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych

    Zbliża się okres rekrutacji uczniów do szkół ponadgimnazjalnych, w związku z tym w wielu placówkach są organizowane imprezy pomagające młodzieży w wyborze dalszej drogi edukacji. Uczniowie ZSZ wraz z panią wicedyrektor Violettą Sternicką  uczestniczyli już w dwóch przedsięwzięciach tego typu, wkrótce odbędą się kolejne.

                12 marca prezentowaliśmy ofertę ZSZ podczas Targów Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych  w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy, a 20 marca br.  wzięliśmy udział w Dniu Zawodoznawczym w Zespole Szkół w Mrocznie. 1 kwietnia br. jesteśmy zaproszeni na Giełdę  Szkół Ponadgimnazjalnych  do  Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim.

                Ofertę naszej szkoły przedstawiają uczniowie: Karol Krajewski, Dominik Witkowski (klasa III TI), Krzysztof Dembiński (klasa III TMe), Natalia Joniak (klasa II TE) oraz Kinga Stankowska (Klasa II TB). Chłopcy przygotowali w tym celu prezentację multimedialną  na temat wszystkich zawodów, które można zdobyć w naszym technikum oraz w zasadniczej szkole zawodowej. Dzięki niej gimnazjaliści mogą  poznać naszą szkołę, dowiedzieć się między innymi o sukcesach uczniów, proponowanych zajęciach pozalekcyjnych i cyklicznych imprezach, które są tradycją szkoły.

         Gimnazjaliści otrzymują  kalendarzyki i  foldery reklamujące naukę w ZSZ, mogą też porozmawiać z uczniami na temat atmosfery w szkole. Zawsze dużym zainteresowaniem cieszy się kącik mechatroniczny, w którym uczniowie prezentują nowoczesne urządzenia służące do nauki zawodu.  

                Mamy nadzieję, że przekonamy gimnazjalistów do kontynuowania nauki w ZSZ.

     

  • Maturzyści na "Drzwiach Otwartych"

    Maturzyści na "Drzwiach Otwartych"

    17 marca br. uczniowie klasy  IV Technikum Budownictwa  uczestniczyli  w "Drzwiach Otwartych" na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

                Nasi maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną olsztyńskiej uczelni. Szczególnie zainteresowali się  Instytutem Budownictwa, bo tu mogą zdobyć wyższe wykształcenie związane z wybranym zawodem.  Młodzież  zwiedziła między innymi Laboratoria:
    Fizyki Budowli,  Materiałów Budowlanych, Wytrzymałości Materiałów, Badania Gruntów
     oraz jedyny w Polsce kanał wodny wolnostojący do ciągłej recyrkulacji osadu zawieszonego w wodzie w Laboratorium Hydrodynamiki.

                Udział w „Drzwiach Otwartych”  to dobra szansa na zaplanowanie swojej dalszej drogi życiowej. Matura tuż tuż i trzeba pomyśleć, co dalej: praca, studia, a może i praca, i studia?

  • Wielkanocna zbiórka żywności

    Wielkanocna zbiórka żywności

    Członkowie Szkolnego Koła PCK działającego w Zespole Szkół Zawodowych  w dwie kolejne soboty marca (7 i 13) uczestniczyli w wielkanocnej zbiórce żywności PCK.     43 wolontariuszy z różnych klas technikum poświęciło swój wolny czas, biorąc sobie do serca hasło: „Pomóż tym, którzy tej pomocy potrzebują.”

                Kwesta odbywała się w 16 sklepach, m.in. w Biedronkach, Lidlu, Marku. Brodniczanie, którzy już przyzwyczaili się do uczniów kwestujących w kamizelkach z logo PCK, odnosili się do akcji jak zwykle z dużą życzliwością. Chętnie wkładali do koszy cukier, mąkę, makarony, margarynę, oleje, dżemy, słodycze i wiele różnych produktów spożywczych.

                Z zebranych darów pracownicy PCK przygotują paczki, które w ostatnim tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi trafią  do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego powiatu.

    Najliczniejsza grupa kwestujących to uczniowie z klas: III TE, I TE i I TB. Poza tym w akcji uczestniczyli  uczniowie z klas: I TML, I TMH,  II TE, , III TL, III d.

  • Ferie z kulturą

    Ferie z kulturą

    Podczas ferii, 9 lutego 2015 r., liczna grupa uczniów technikum pod opieką pań Bożeny Łupiny i Barbary Stefańskiej uczestniczyła w spotkaniu z Andrzejem Stasiukiem - poetą, prozaikiem, eseistą, dramaturgiem, publicystą i wydawcą, laureatem m.in. Literackiej Nagrody Nike. Jego najbardziej znane książki to: „Biały kruk”, „Dukla”, „Opowieści galicyjskie”, „Fado”, „Jadąc do Babadag”.

                Spotkanie zorganizowano z okazji 70-lecia istnienia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy. Było związane z promocją ostatniej książki pisarza – „Wschód”, która została książką 2014 roku w rankingu „Newsweeka”.

                Andrzej Stasiuk opowiadał o swoich licznych podróżach, które inspirują go do pisania książek. Najchętniej podróżuje  po Europie południowej i wschodniej oraz Azji. Unika bezpiecznych miejsc, omija dobre hotele i oferty biur podróży, bo – jak powiedział – kocha nieprzewidywalność, ryzyko i poznawanie „obrzeży współczesnego świata”. To właśnie takie „obrzeża” i ich mieszkańcy pojawiają się później na kartach jego książek.

                Brodniczan oczywiście zainteresowało wspomnienie z 1997 roku, gdy pisarz razem z przyjaciółmi odpoczywał na Pojezierzu Brodnickim, w okolicach Zbiczna.

                Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, gość chętnie odpowiadał na pytania dotyczące podróży oraz warsztatu pisarskiego, a na koniec podpisywał swoje książki.

                Udział w spotkaniu z pisarzem, którego utwory są tłumaczone na wiele języków i cieszą się dużą popularnością, miało rozbudzić zainteresowania czytelnicze wśród naszych uczniów, zachęcić ich do czytania i przekonać, że książki nie muszą być nudne.

     

  • Studniówka 2015

    Studniówka 2015

    13 lutego  br.  w restauracji „U Bosmana” odbyła  się tradycyjna studniówka  uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy.  

                Bawiło  się  około 280 osób.  Bohaterami balu byli oczywiście uczniowie klas maturalnych  oraz ich partnerki  i partnerzy.  W tym roku szkolnym do matury przygotowują się uczniowie sześciu klas technikum:

    Technikum Ekonomiczno- Handlowe – wychowawczyni mgr Katarzyna Kwiatkowska

    Technikum Budownictwa  - wychowawczyni mgr Anna Radaszewska

    Technikum Informatyczne – wychowawczyni mgr Paweł Sternicki

    Technikum Logistyczne – klasa A – wychowawczyni mgr Aleksandra Roznerska

    Technikum Logistyczne – klasa B – wychowawczyni mgr Dorota Leśniewska

    Technikum Mechatroniczne – wychowawca  mgr Antoni Dogoński

                Zgodnie z tradycją maturzyści zaprosili do wspólnej zabawy dyrekcję szkoły,  grono pedagogiczne oraz przedstawicieli rodziców, którzy byli organizatorami balu.

                Uroczystość poprowadzili uczniowie: Marta Kowalska i Mateusz Ciepliński.

          Bal otworzył  Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych – pan  Jacek Gniadkowski. Wraz z przewodniczącą Rady Rodziców, panią Elżbietą Fogel,  wzniósł toast za pomyślność egzaminów maturalnych i dyplomowych. 

                Zaproszenie na bal przyjął również Starosta Brodnicki, pan Piotr Boiński, który także złożył życzenia naszym maturzystom – wspaniałej zabawy podczas studniówkowego balu, a potem sukcesów na egzaminach.

                Zgodnie z tradycją młodzież  zatańczyła poloneza przygotowanego przez panią Małgorzatę Mroczyńską i pana Ryszarda Guta.  

                Jedną z atrakcji balu był konkurs tańca, w którym uczestniczyło 14 par. Jurorzy najwyżej ocenili umiejętności  Mileny Olender z klasy IVTEH i jej partnera., II miejsce – Tomasz Wasielewski  (IV TMe) z partnerką,   III - miejsce Mateusz Ciepliński (IV TB) z partnerką.

                Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Zakład fryzjersko-kosmetyczny Anna Śliwińska ul. Hallera, Zakład fryzjerski Anita Krzyżanowska  ul.18 stycznia, Galeria ROZZ ART & Home  pani Fogel, państwo Marek Renata Hildebrandt.

                Królową balu – decyzją jury złożonego z nauczycieli i rodziców  - została Dominika Bujanowska (klasa IV b TL), a królem –Tomasz Wasielewski (klasa IVTMe).

                 Nagrody dla "pary królewskiej"  ufundował pan Piotr Ostrowski - Firma Videofilmowanie.

                Po balu studniówkowym pozostaną  piękne wspomnienia (oby jak najdłużej) , a  teraz maturzystów czeka już tylko NAUKA.

  • Natalia Kulwicka (klasa II Technikum Ekonomicznego) oraz Mateusz Domagalski (klasa II Technikum Budownictwa) wzięli  udział w etapie wojewódzkim  41. Olimpiady Geograficznej.

                Pierwszy etap olimpiady polegał na napisaniu pracy badawczej. Natalia i Mateusz zajęli się porównaniem  gmin pod względem społecznym i gospodarczym. Natalia porównała gminy Świedziebnia i Brzuze, Mateusz  - Zbiczno i Bartniczka. Prace musiały zawierać dokumentację zdjęciową. Obie  zostały wysoko ocenione przez komisję w Toruniu, więc ich autorzy otrzymali prawo udziału w kolejnym – wojewódzkim – etapie olimpiady.

                Nie zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału, ale są dopiero uczniem klasy drugiej, mają więc szansę poprawić swój wynik za rok, podczas  kolejnej edycji Olimpiady.

                Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Aleksandry Roznerskiej.

     

  • "Czytanie na ekranie" z okazji Walentynek

    "Czytanie na ekranie" z okazji Walentynek

    5 lutego br. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w nagraniu programu telewizyjnego "Czytanie na ekranie", przygotowanego z okazji Walentynek.  Młodzież recytowała przed kamerą wiersze o miłości wprowadzające w klimat Święta Zakochanych.

                Program był nagrywany w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy przez telewizję Eltronik. Emisja – w dniach od 10 do 15 lutego br.

                Wiersze czytali następujący uczniowie:

    Anna Leszczyńska (klasa II Technikum Informatyczne) -  „Nowa miłość” A. Osiecka

    Karolina Berent (klasa I Technikum Mechatroniczno – Logistyczne) – „Kochanka” L. Staff

    Karolina Berent (klasa I Technikum Mechatroniczno - Logistyczne) i Dawid Sikorski (klasa II Technikum Informatyczne) – „Rozmowa liryczna” K. I. Gałczyński

    Magda Szypczyńska (klasa II Technikum Logistyczne) – „Między nami nic nie było” A. Asnyk

    Angelika Wiechowska (klasa III Technikum Ekonomiczne) – „Kto chce, bym go kochała” M. Pawlikowska – Jasnorzewska

    Dawid Sikorski (klasa II Technikum Informatyczne)  „Kto dzisiaj kocha….”, „Najcięższa z miłości” M. Pawlikowska - Jasnorzewska

    Weronika Stefańska (klasa I Technikum Mechatroniczno – Logistyczne) „Ja ciebie kocham” A. Asnyk, „Więc można kochać” L. Staff

                Uczniów do nagrania programu przygotowały panie B. Łupina i A. Gęsicka

  • Najlepsi szachiści w powiecie brodnickim

    Najlepsi szachiści w powiecie brodnickim

    11 lutego 2015 r. w naszej szkole odbyły się V Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych.

                W zawodach wzięły udział dwie szkoły z powiatu brodnickiego: Zespół Szkół Rolniczych z Brodnicy i Zespół Szkół Zawodowych z Brodnicy. Mistrzostwa rozgrywano drużynowo i indywidualnie. Zawody rozgrywano w systemie szachów szybkich po 10 minut, rozegrano 9 rund.

                 Wyniki Mistrzostw: I miejsce, pierwsza drużyna ZSZ Brodnica 22 pkt., II  miejsce - druga drużyna ZSZ w Brodnicy 19 pkt., III miejsce - Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy 19,5 pkt.

                 W kategorii  dziewcząt zwyciężyły reprezentantki naszej szkoły: I miejsce -  Weronika Żulewska, II miejsce-  Mirosława Rutkowska. III miejsce zajęła  miejsce Paulina Apczyńska z Zespołu Szkół Rolniczych w Brodnicy.

                W kategorii chłopców wygrał uczeń ZSR w Brodnicy - Przemysław Lewandowski, drugie i trzecie miejsce wywalczyli uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Kieliszek i  Piotr Jagielski.

                 Organizatorami Mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Brodnicy, ZSZ Brodnica, Rada Rodziców przy ZSZ w Brodnicy, nauczyciele wychowania fizycznego, a szczególnie  pan Krzysztof Wydra. Zawody sędziował sędzia I klasy pan Henryk Milewski.

  • Mistrzowie powiatu w piłce siatkowej

    Mistrzowie powiatu w piłce siatkowej

    Sportowcy z naszej szkoły zostali mistrzami powiatu brodnickiego w piłce siatkowej – zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

                22 i 23 stycznia 2015 r. w hali sportowej ZSR w Brodnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy.

                W kategorii dziewcząt wystartowały zespoły z I LO w Brodnicy, ZSR w Brodnicy, oraz  drużyna z naszej szkoły. Nasze reprezentantki pokonały ZSR (2:0) i I LO (2:1), zdobywając mistrzostwo powiatu.

                Skład drużyny: Marta Aniszewska - 2f, Kinga Janowska - 2f, Weronika Stefańska - 1 TML,  Karolina Liszewska - 1 TB, Małgorzata Cendrowska-  2 TE, Marta Machalska - 2 TE,  Weronika Górna - 1 TI, Izabela Dylewska - 2a TL.

                Opiekunowie: pani Małgorzata Mroczyńska i pan Ryszard Gut.

     

                W kategorii chłopców wystartowały cztery zespoły: I LO, ZS Jabłonowo Pomorskie, ZSR z Brodnicy oraz ZSZ w Brodnicy.

                Nasza drużyna wygrała mecz z ZSR (2:0) oraz z ZS z Jabłonowa (2:0) i również wywalczyła mistrzostwo powiatu.

                Skład zespołu: Moszczyński Patryk - 3g, Ćwikliński Bartosz - 2g, Niedbalski Marcin-  2g, Leleniewski Patryk -  2TMe, Kowalski Krystian - 1c, Tadajewski Kamil, Bartnicki Karol - 3h, Szylka Marcin-  2c

                Opiekun – pan Tomasz Górny.

  • Kolejne klasy patronackie

    Kolejne klasy patronackie

    11 lutego br. dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy,  pan Jacek Gniadkowski, podpisał umowę o współpracy i klasach patronackich z brodnickimi firmami: Przedsiębiorstwem Budowlanym KOM – BUD i Fabryką Mebli STOLKAR.  

                Umowy zostały podpisane w obecności Starosty Brodnickiego, pana Piotra Boińskiego. KOM-BUD reprezentował prezes firmy, pan Stanisław Cieszyński, natomiast STOLKAR – właściciel,  pan Wojciech Wiśniewski.

                Uczniowie ZSZ odbywają w wymienionych firmach praktyki zawodowe. Podpisanie umów ma na celu podniesienie jakości kształcenia praktycznego oraz przygotowanie przyszłych absolwentów do skutecznego startu na rynku pracy.

                W ramach przedsięwzięcia „Klasa patronacka” KOM- BUD przyjmie na praktyki zawodowe uczniów technikum budownictwa, natomiast STOLKAR uczniów zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie stolarz.

                Podobne umowy szkoła podpisała już w ubiegłych latach z innymi zakładami (m.in. WOK, SITS). Dzięki ścisłej współpracy szkoły z zakładem pracy uczniowie nie mają problemów z łączeniem teorii  z lekcji z tym, czego wymaga się od nich na konkretnym stanowisku pracy, są dobrze przygotowani do egzaminów zawodowych i przyszłej pracy.           Warto dodać, że szkolenie fachowców w różnych dziedzinach jest obecnie priorytetem Ministerstwa Edukacji Narodowej, które ogłosiło obecny rok szkolny Rokiem Zawodowców.

  • Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

    Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

    Joanna Wasik z klasy I Technikum Informatycznego zajęła III miejsce w XVII Powiatowym  Przeglądzie  Kolęd i Pastorałek, który odbył się 28 stycznia 2015 roku w Brodnickim Domu Kultury.

                Joasia zaśpiewała pastorałkę „Sianko na stół”, akompaniował jej Adrian Drumiński z klasy III Technikum Informatycznego. Ich konkursowy występ przygotował katecheta, pan Jakub Cybulski.

                Jest to duży sukces, ponieważ impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, łącznie w trzech kategoriach wiekowych jurorzy oceniali 57 występów.  Talent wokalny Joasi mogliśmy podziwiać również podczas Szkolnego Konkursu  Kolęd i Pastorałek. Gratulujemy!

strona: