18 września 2015 roku uczniowie siedmiu klas pierwszych technikum z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Ośrodku Wypoczynkowym w Cichem.
Do Cichego wyjechało 190 pierwszoklasistów wraz ze swoimi wychowawcami, dyrekcją szkoły, pedagogiem oraz członkami Samorządu Uczniowskiego.
Zajęcia integracyjne ułatwiają młodzieży start w nowej szkole. Uczniowie poznali swoich wychowawców, spotkali się z dyrektorem i pedagogiem, do których w tak nieoficjalnej sytuacji - poza gabinetem szkolnym – mogli zwrócić się z pytaniami i własnymi propozycjami. Jednak przede wszystkim był to czas na wzajemne poznanie się pierwszoklasistów.
Głównym punktem programu była rywalizacja między klasami o miano najlepszego zespołu. Zadania sprawdzały różne talenty i umiejętności pierwszoklasistów. I tak na przykład marszobieg wymagał kondycji fizycznej i był nie lada wyzwaniem dla niektórych wychowawców, którzy musieli dorównać kroku o wiele młodszym uczniom. Zajęcia z terenoznawstwa sprawdzały wiedzę z dziedziny geografii, a w trakcie prezentacji klasy i wybranego zawodu uczniowie zademonstrowali talenty aktorskie, wokalne oraz poczucie humoru.
Miano najlepszego zespołu wywalczyli uczniowie klasy I b Technikum Mechatronicznego (wychowawczyni – pani Teresa Kulwicka), II miejsce zajęła klasa I Technikum Logistyczne (wychowawczyni – pani Małgorzata Wróblewska), a miejsce III – klasa I Technikum Informatyczne (wychowawczyni – pani Honorata Karbowska).
Po rywalizacji był oczywiście czas na odpoczynek: ognisko, pieczenie kiełbasek, spacery po Ośrodku Wypoczynkowym oraz zajęcia sportowe.
Wyjazd do Cichego z pewnością zintegrował nowych uczniów ZSZ, bo wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień.
15 września 2015 roku uczniowie klas czwartych technikum (TE, TL, TI i TBH) uczestniczyli wraz z wychowawcami w Salonie Maturzystów w Bydgoszczy.
Jest to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna, przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Już od kilku lat odbywa się w kilku miastach w Polsce, w których znajdują się uczelnie wyższe. Maturzyści z województwa kujawsko – pomorskiego w tym roku spotkali się na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy.
Wszyscy nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem OKE w Gdańsku, Ireną Łaguną, która przedstawiła procedury matury 2016. Później młodzież zapoznała się z ofertami wyższych uczelni z całej Polski, a także z ofertą wydawnictw Nowa Era i Operon. Są to wydawnictwa przygotowujące repetytoria i arkusze próbnych matur. Osoby chętne mogły też uczestniczyć w różnych spotkaniach z ekspertami OKE. którzy wyjaśniali procedury obowiązujące podczas egzaminów maturalnych.
Po części „edukacyjnej” nasi uczniowie mieli czas na relaks. Duża grupa młodzieży udała się do kina Helios na film „Karbala”, a część uczestników wycieczki wybrała zakupy w Galerii Pomorskiej.
12 września 2015 roku uczniowie ZSZ brali udział w zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe Festynie Ekologicznym pod hasłem: „Środowisko ponad wszystko – IV Letnie spotkanie z ekologią”.
Grupa uczniów z Technikum Logistycznego uczestniczyła wraz z młodzieżą z partnerskiej szkoły z Polesska w spływie kajakowym. Goście mogli podziwiać uroki Drwęcy i Pojezierza Brodnickiego.
W powiatowym konkursie na prezentację multimedialną pt. „Chrońmy przyrodę powiatu brodnickiego” wzięli udział uczniowie: Agnieszka Bartkowska, Małgorzata Cendrowska, Natalia Kulwicka z klasy III TE, Magdalena Kroplewska z II TE, Karolina Berent z II TML oraz Krzysztof Białowicz z III b TL. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
W dniach 7 – 12 września br. przebywała w Brodnicy dziesięcioosobowa delegacja młodzieży i opiekunów z Polesska w obwodzie kaliningradzkim.
Wizyta odbywała się w ramach projektu wymiany młodzieży polsko – rosyjskiej realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy i Technikum Profesjonalnych Technologii w Polessku, a współfinansowanego przez Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Temat projektu brzmi: . "Młodzież na współczesnym rynku pracy - szanse, wyzwania i obawy.". Jego głównym celem jest przygotowanie uczniów do poruszania się na rynku pracy, a poza tym poznawanie historii, kultury i obyczajów obydwu krajów, zacieśnienie współpracy oraz doskonalenie umiejętności językowych. W projekcie uczestniczą uczniowie ZSZ uczący się języka rosyjskiego, czyli uczniowie Technikum Logistycznego i niektórych klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Brodnicy.
W ubiegłym roku szkolnym Zespół Szkół Zawodowych gościł dyrekcję i nauczycieli z polesskiej szkoły. Natomiast brodniccy nauczyciele wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego uczestniczyli w tzw. Dniach Polesska. Podczas tych wizyt nauczyciele partnerskich szkół poznali warunki kształcenia w obydwu krajach i dopracowali zasady wzajemnej współpracy.
Młodzi Rosjanie przebywali w Brodnicy sześć dni, cały czas towarzyszyła im grupa uczniów ZSZ oraz koordynatorka projektu, rusycystka pani Beata Zakrzewska.
Goście spotkali się z władzami powiatu – starostą, wicestarostą i przewodniczącym rady Powiatu oraz z Dyrektorem ZSZ, Jackiem Gniadkowskim.
W ramach zajęć projektowych uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do rozmowy kwalifikacyjnej i napisania dobrego CV, wzięli udział w lekcji mechatroniki w ZSZ, spotkali się z pracownikami Młodzieżowego Centrum Kariery, zwiedzili firmę SITS oraz budowę realizowaną przez brodnicki KOM- BUD.
Czas wolny sprzyjał integracji uczniów z Polesska i Brodnicy. Młodzież zwiedzała Brodnicę i Toruń, uczestniczyła w Festynie Ekologicznym, spływie kajakowym, odpoczywała nad Niskim Brodnem i w kręgielni.
Uczniowie z Polesska i Brodnicy bardzo szybko nawiązali ze sobą kontakt, nie było żadnych problemów z porozumiewaniem się, szybko okazało się, że młodzi ludzie z różnych krajów mają te same cele, pragnienia i pasje, a poza tym to przecież te same „słowiańskie dusze”.
Rewizyta brodniczan w Polessku już wkrótce - w dniach 21 - 26 września br.
Drużyna z ZSZ po raz drugi w tym roku szkolnym pokonała przeciwników podczas zawodów strzeleckich.
Zawody odbyły się 12 września 2015 na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy. Zawodnicy strzelali z karabinka KBKS do biathlonek (do strącenia 3 krążki) na odległość 50 m. Każdy z zawodników otrzymywał po 3 pociski, wygrywała drużyna, która pierwsza strąciła krążki przeciwnika. Na strzelnicy rywalizowało 6 zespołów (każdy z każdym).
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II TMH: : Szymon Podlaszewski, Marcin Szostak i Marcin Żulewski. Chłopcy wygrali wszystkie pojedynki, wywalczyli I miejsce na podium – zdobyli Puchar Starosty, pamiątkowe medale i dyplomy.
Uczniowie przygotowywali się do zawodów pod kierunkiem pana Krzysztofa Suchoraba. Gratulujemy.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych zajęli I miejsce w klasyfikacji zespołowej podczas zawodów w strzelectwie sportowym.
Zawody odbyły się 5 września 2015 roku na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy. Zawodnicy walczyli o tytuł Króla Strzelców 2015 oraz o Puchary Burmistrza Brodnicy i Starosty Brodnickiego.
Strzelano z karabinka KBKS do tarczy na odległość 50 m z podpórką. Każdy z zawodników oddawał po 13 strzałów. Do punktacji liczono 10 najlepszych wyników.
W zawodach wystartowało 27 trzyosobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II TMH: Szymon Podlaszewski, Marcin Szostak i Marcin Żulewski. Łącznie „wystrzelali” 228 punktów, zapewniając sobie tym wynikiem pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji zespołowej. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Marcin Żulewski, który zajął III miejsce.
Opiekunem naszych zawodników jest pan Krzysztof Suchorab.
5 września 2915 roku pani Agnieszka Gęsicka i Mateusz Domagalski z klasy III Technikum Budownictwa uczestniczyli w IV edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”.
Akcję zainicjował były prezydent Bronisław Komorowski i cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. W tym roku cała Polska czytała „Lalkę” B. Prusa – obowiązkową lekturę uczniów szkół ponadgimnazjalnych i przede wszystkim arcydzieło naszej literatury.
Brodnicką edycję „Narodowego czytania” zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Uczniów naszej szkoły reprezentował Mateusz Domagalski, który w ubiegłym roku szkolnym zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania „Lektor 2015”, a nauczycieli reprezentowała pani Agnieszka Gęsicka.
1 września 2015 roku rozpoczął się kolejny rok szkolny.
Piękna słoneczna pogoda kojarzyła się bardziej z wakacjami niż z początkiem nauki, ale bez względu na aurę pora wracać do obowiązków.
Tradycyjnie już uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się w dwóch grupach. O godzinie 9.00 na boisku szkolnym zebrali się uczniowie 25 klas technikum. Będą się kształcić w następujących zawodach: informatyk, handlowiec, ekonomista, mechatronik, logistyk oraz technik budownictwa. O godzinie 10.30 rok szkolny rozpoczęli uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej: 23 klasy, w których kształcą się uczniowie w najróżniejszych zawodach.
Nauczycieli i uczniów powitał dyrektor Zespołu, pan Jacek Gniadkowski. W swoim wystąpieniu podkreślił, iż szkoła stwarza młodzieży coraz lepsze warunki zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych. Szczególnie ciepło Dyrektor powitał wszystkich pierwszoklasistów, którzy zwykle przekraczają progi nowej szkoły z lekką tremą. Życzył im, by jak najszybciej odnaleźli swoje miejsce w naszej społeczności. Zapewnił ich, że będą mogli liczyć na pomoc nauczycieli i wychowawców oraz życzliwość starszych kolegów.
W tym roku naukę w klasach pierwszych rozpoczęło łącznie 396 uczniów –w siedmiu klasach technikum i siedmiu zasadniczej szkoły zawodowej. Tak dobry nabór w sytuacji niżu demograficznego świadczy o tym, że gimnazjaliści doceniają poziom kształcenia w ZSZ oraz wysoką zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego, Katarzyna Nowakowska. Powitała po wakacyjnej przerwie nauczycieli oraz swoje koleżanki i kolegów, życząc wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
W obydwu uroczystościach uczestniczyli goście: wicestarosta Mariusz Klonowski, emerytowany dyrektor ZSZ Bogdan Dynewski, ksiądz Prałat Krzysztof Lewandowski, komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Brodnicy Dariusz Malinowski, starszy Cechu Rzemiosł Różnych Jan Lewandowski oraz dyrektor RCKPiU Jarosław Hiszpański.
30 sierpnia 2015 roku zaprezentowaliśmy Zespół Szkół Zawodowych podczas Powiatowo – Gminnych Dożynek, które w tym razem odbyły się w Brzoziu.
Gospodarzami święta plonów byli Starosta Brodnicki oraz wójt gminy Brzozie. Na uczestników czekało wiele atrakcji, a jedną z nich był namiot promujący naszą szkołę. Mieszkańcy powiatu mogli zapoznać się z naszą aktualną ofertą edukacyjną.
Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez uczniów klasy III Technikum Mechatronicznego, którzy pochwalili się samodzielnie skonstruowanymi urządzeniami. Prezentowali między innymi pneumatyczną zgniatarkę do puszek, układy pneumatyczne, mechatroniczne i układy sterowania. .
Promocją ZSZ podczas dożynek zajmowali się: pani wicedyrektor Violetta Sternicka, pani Justyna. Szczepańska, pani Katarzyna Szymołon, pan Sławomir Krawulski, oraz uczniowie: M. Zarębska, M. Szypczyńska, M. Augustyniak, M. Domagalski, M. Kaźmierczak, M. Sadowski, K, Walasek, K. Dębiński, A. Wiśniewski, R. Zawieska, P. Komorowski, T.Florkiewicz i M. Szóstakowska.
26 czerwca br. w Zespole Szkół Zawodowych w Brodnicy odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu brodnickiego, zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Brodnicy, reprezentanci zakładów pracy, rodzice najlepszych uczniów.
Mury szkoły opuściło ponad stu przyszłych fachowców w różnych zawodach, m.in.: stolarze, tapicerzy, mechanicy pojazdów samochodowych, murarze, fryzjerzy i inni.
Najlepszy absolwent to Paweł Zieliński, który ukończył szkołę ze średnią ocen 4,84, praktyczną naukę w zawodzie operator obrabiarek skrawających odbywał w firmie Kameleon w Głowińsku.
Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem i nagrody za dobre wyniki w nauce otrzymały też trzy absolwentki w zawodzie sprzedawca: Patrycja Lewandowska, Karolina Sosnowska i Karolina Florkiewicz oraz Sebastian Ługowski – zawód kucharz.
Rodzice najlepszych absolwentów otrzymali listy gratulacyjne od Dyrekcji i Rady Pedagogicznej.
Nagrody otrzymali też najlepsi młodociani pracownicy. Ochotniczy Hufiec Pracy nagrodził:
Nagrody ufundowane przez Cech Rzemiosł Różnych otrzymali:
RCKPiU nagrodziło:
Firma Stolkar wyróżniła Mateusza Kaźmierczyka, KOM-BUD – murarza Łukasza Petelskiego, a firma SITS – tapicera Krystiana Króla.
Nagrody za osiągnięcia sportowe, ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ, otrzymało dziewięciu absolwentów: Mateusz Kaźmierczyk, Patryk Chamski, Mateusz Szczęśniak, Jakub Mazur, Mariusz Wiśniewski, Bartosz Mądzelewski, Jakub Warych, Klaudia Muszyńska i Karol Giziewski.
Nagrodzeni zostali też uczniowie, którzy w ciągu nauki w zasadniczej szkole zawodowej wyróżnili się stuprocentową frekwencją: Karolina Florkiewicz, Weronika Fogel, Sylwia Kołodziejczak i Konrad Kubiak.
Patryk Klafta został wyróżniony za oddanie największej ilości krwi w ramach Szkolnego Koła Honorowych Krwiodawców,a Jakub Mazur i Mateusz Kaźmierczyk otrzymali nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim.
Absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej pożegnał Dyrektor szkoły, pan Jacek Gniadkowski. W swoim wystąpieniu podkreślił rosnącą rangę wykształcenia zawodowego oraz życzył absolwentom pracy, która da satysfakcję materialną. Zachęcał też do kontynuowania nauki i podnoszenia kwalifikacji.
Uroczystość zakończył krótki program artystyczny przygotowany przez panią Dorotę Katolicką z uczniami z klas: II TH, I TI, II TE i III TMe.
Z wielką satysfakcją informujemy, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych uzyskało certyfikat „Wiarygodna Szkoła”.
Jest to znak jakości przyznawany szkołom, które zapewniają właściwy poziom edukacji, wychowania i bezpieczeństwa swoim uczniom. Kapituła ogólnopolskiego programu „Wiarygodna Szkoła” bada wyniki matur oraz wyniki Edukacyjnej Wartości Dodanej, która jest obiektywnym miernikiem jakości kształcenia, opracowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Wyniki EWD są bardzo ważne, ponieważ są wyliczane na podstawie wyników egzaminu gimnazjalnego (miara na wejściu) i wyników egzaminu maturalnego (miara na wyjściu). Na ich podstawie można ocenić efektywność pracy szkoły.
W dniach 17-19 czerwca br. 27 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w spływie kajakowym. Kierownikiem wyprawy był pan Jakub Michalak, a opiekę zapewnili panowie Krzysztof Wydra i Tomasz Górny.
Spływ rozpoczął się w Głęboczku, stamtąd nasi kajakarze dopłynęli do Brodnicy na przystań znajdującą się na zakolu Drwęcy. Po nocy pod namiotami grupa wyruszyła w kierunku Golubia – Dobrzynia. Miejscem kolejnego noclegu była leśna polana w okolicach Pustej Dąbrówki, skąd ostatniego dnia młodzież popłynęła do Golubia – Dobrzynia. Drogę powrotną wycieczkowicze pokonali już autokarem.
Uczestnicy spływu nie mieli wymarzonej pogody, ale dopisały humory, nie zabrakło kondycji i przygód, które dostarczyły wielu emocji.
W kończącym się roku szkolnym nasza szkoła brała udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Studium Prawa Europejskiego. Zrealizowaliśmy zadania konkursowe wymagane do uzyskania certyfikatu „Szkoła Zawodowych Perspektyw” oraz zadania w ramach konkursu „Innowacyjna Szkoła”. Obydwa konkursy były związane z przygotowaniem uczniów do dobrego funkcjonowania na rynku pracy oraz podnoszeniem świadomości młodzieży dotyczącej własnych predyspozycji i możliwości zawodowych.
29 maja br. odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny, w którym uczestniczyło 15 uczniów pierwszych klas technikum.
Konkurs zorganizowały panie Dorota Leśniewska i Dorota Wasielewska. Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce – Joanna Wasik z klasy I Technikum Informatycznego
II miejsce – Marcin Malinowski z klasy I Technikum Informatycznego
III miejsce – Magdalena Frass z klasy I Technikum Ekonomicznego
Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców ZSZ.
Zespół Wychowawczy informuje, że tytuł „Klasy z klasą” w roku szkolnym 2014/2015 zdobyła klasa II Technikum Ekonomicznego (wychowawczyni mgr Barbara Stefańska).
Uczennice tej klasy wyróżniły się wszechstronną aktywnością w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Godnie reprezentowały szkołę w konkursach i zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim (Olimpiada Geograficzna, Ogólnopolski Konkurs Papieski, Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, Mistrzostwa Województwa w Piłce Siatkowej) oraz w wielu konkursach powiatowych. Pracowały na rzecz szkoły: Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Fotograficzne, Rada Szkoły, włączały się w organizowanie akademii i uroczystości. Brały udział w akcjach charytatywnych. Uczestniczyły w przedsięwzięciach promujących szkołę: Drzwi Otwarte, film promocyjny, Targi Edukacyjne. Każda spośród 18 uczennic wykazała się w minionym roku szkolnym aktywnością na rzecz klasy, szkoły, a także lokalnego środowiska.
Pozostałe miejsca na podium w konkursie „Klasa z klasą” zajęli również ekonomiści. II miejsce - klasa I Technikum Ekonomicznego (wychowawczyni – mgr Diana Zabłotna) , a III miejsce – klasa III Technikum Ekonomicznego (wychowawczyni – mgr Katarzyna Klenowicz).
Szkolny Zespół Wychowawczy gratuluje osiągnięć wszystkim wyróżnionym klasom, które są wzorem dla swoich koleżanek i kolegów. Otrzymają one z rąk Dyrektora Szkoły pamiątkowe dyplomy, a zwycięska klasa odbierze atrakcyjną nagrodę tuż po wakacjach.
Komisja konkursowa: mgr Alicja Rumińska, mgr Katarzyna Szymołon – opiekun Samorządu Uczniowskiego, Kinga Stankowska - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.
Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy zdobyła certyfikat "Biblioteki Przyjaznej Uczniowi" w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
Tytuł ten otrzymały biblioteki, które wykonały 9 zadań konkursowych i zdobyły przynajmniej 80 punktów na możliwych 90. Akcja trwała od początku października ubiegłego roku, obejmowała szereg działań, w które zaangażowani byli nauczyciele bibliotekarze: Bożena Łupina, Agnieszka Bartnicka i Magdalena Bączkowska.
Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów czytelnictwa.
Zadania konkursowe polegały, m.in. na przeprowadzeniu w wybranych klasach sondażu wskazującego na liczbę przeczytanych pozycji pozalekturowych, przeprowadzeniu pogadanek na temat pozytywnego wpływu czytania na rozwój potencjału intelektualnego oraz poznawczego ucznia, udzielaniu indywidualnego instruktażu korzystania z dostępnych w bibliotece katalogów, przygotowaniu opinii na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce.
Bardzo ważne były imprezy o charakterze kulturalnym, promujące bibliotekę w szkole i mieście. Panie bibliotekarki zorganizowały między innymi konkurs znajomości lektur szkolnych pod hasłem Szkolny mistrz czytelnictwa”, konkurs recytatorski „Przemijanie utrwalone w poezji ulubionych poetów” oraz imprezę pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”, podczas której nauczyciele bibliotekarze i uczniowie ZSZ czytali teksty tematyce bożonarodzeniowej między innymi zaproszonym do szkoły przedszkolakom.
Ważną formą działalności kulturalnej biblioteki jest również stała współpraca z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Brodnicy, dzięki której uczniowie ZSZ uczestniczą we wszystkich spotkaniach autorskich, promocjach książek, konkursach, nagraniach „Czytania na ekranie” i innych imprezach.
Realizacja wszystkich zadań konkursowych wymagała dużego wysiłku nauczycieli bibliotekarzy i zaangażowania uczniów. Tytuł „Biblioteka Przyjazna Uczniowi” jest więc powodem do satysfakcji dla całej szkolnej społeczności.
3 czerwca 2015r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Wiosennym Mitingu Lekkoatletycznym rozgrywanym w Jabłonowie Pomorskim.
Miting rozgrywano w biegach na 100m, 200m, 400m, 800m i 1500m, skoku wzwyż i w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem oraz biegu sztafetowym 4x100m.
Naszą szkołę reprezentowało 19 osób - siedem dziewcząt i dwunastu chłopców . Opiekunowie: pani Małgorzata Mroczyńska i pan Krzysztof Wydra.
Nasi reprezentanci dobyli 15 medali: 4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych. Został też pobity rekord szkoły w pchnięciu kulą chłopców.
Oto medaliści:
Złote medale:
Srebrne medale:
Brązowe medale:
Witkowski Dominik (3 TI), (Argalski Damian 1 TML).
Był to najlepszy występ naszych sportowców w historii tej imprezy.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne i ambitne reprezentowanie Zespołu Szkół Zawodowych.
3 czerwca br. Dyrektor ZSZ, pan Jacek Gniadkowski, wręczył uczniom klasy III Technikum Ekonomicznego certyfikaty uczestnictwa w międzynarodowej debacie młodzieży w Europarlamencie w Stasburgu.
Uczniowie wygrali konkurs internetowy Euroscola i w nagrodę zostali zaproszeni do reprezentowania Polski podczas międzynarodowej debaty młodzieży ze wszystkich krajów unijnych. Debaty odbywają się cyklicznie co pewien czas i zawsze każdy kraj reprezentuje jedna szkoła – laureat konkursu Euroscola. W grudniu ubiegłego roku właśnie nasza szkoła miała zaszczyt reprezentować Polskę na forum Parlamentu Europejskiego. Europosłowie oddali do dyspozycji uczniów swoją salę obrad. Młodzież dyskutowała na ważne tematy związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej: środowisko naturalne i wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych, walka z marnotrawieniem żywności, zarządzanie migracją, zatrudnianie ludzi młodych i przyszłość Europy.
Wręczenie certyfikatów było doskonałą okazją do przypomnienia wizyty w Strasburgu i podzielenia się wrażeniami z gośćmi – Starostą Brodnickim, panem Piotrem Boińskim, oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, panem Stanisławem Czajkowskim, a także uczniami młodszych klas ZSZ. Uczestnicy debaty – uczniowie klasy III TE – oraz ich opiekunowie – p. Katarzyna Klenowicz, p. Anna Krawulska i p. Marek Betlejewski – zrelacjonowali dzień w Europarlamencie, który dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
A „droga” do Strasburga nie była łatwa, ponieważ klasa musiała wykazać się naprawdę dużą wiedzą o Unii i świetnym refleksem, aby w bardzo krótkim czasie rozwiązać bezbłędnie test internetowy i pokonać kilkadziesiąt szkół z Polski.
Warto dodać, że Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy jest jedyną szkołą w regionie, która bierze udział w Euroscoli. Młodzież z naszej szkoły już po raz drugi wygrała w całości sfinansowany wyjazd do Strasburga. Czekamy na prawo udziału w kolejnej edycji – zgodnie z regulaminem szkoła może uczestniczyć w programie co dwa lata.
Drużyna z ZSZ wygrała Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.
Turniej odbył się 1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka. Wystąpiły cztery zespoły: I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy, Gimnazjum nr 1 w Brodnicy i zespół z naszej szkoły.
W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta pokonały ZSR 2 : 0, następnie pokonały Gimnazjum nr 1 również 2 : 0,
W ostatnim spotkaniu po zaciętej walce pokonały I LO 2 : 1 i w ten sposób zdobyły Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.
Skład drużyny: Stefańska Weronika (1 TML), Liszewska Karolina (1 TB), Górna Weronika (1 TI), Stengierska Sandra (1 TMH), Cendrowska Małgorzata (2 TE), Machalska Marta (2 TE), Aniszewska Marta (2f), Janowska Kinga.
Opiekun zespołu – pani Małgorzata Mroczyńska. Gratulujemy!
Mateusz Domagalski z klasy II TB zajął II miejsce w III Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania "Lektor 2015".
Konkurs odbył się 27 maja br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Uczestniczyli w nim uczniowie następujących szkół: I LO, III LO, ZSZ, ZSR z Brodnicy, LO z Górzna oraz ZS z Jabłonowa Pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Mateusz Domagalski (II TB), Paulina Jabłońska ( II TB) oraz Karolina Berent (I TML).
Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie nawyku czytania dla przyjemności.
Uczestnicy konkursu losowali dwa fragmenty tekstów wcześniej przygotowanych przez organizatorów imprezy (fragment z literatury pięknej i popularnonaukowej). Następnie uczniowie mieli 10 minut na zapoznanie się z wylosowanym tekstem. Prezentacje pięknego czytania oceniało jury powołane przez organizatorów.
Cieszymy się, że jurorzy docenili Mateusza, który od pierwszej klasy bierze udział w prawie wszystkich szkolnych uroczystościach i - jak widać – skutecznie doskonali swoje umiejętności lektorskie i recytatorskie. Brawo!
Uczniowie przygotowywali się do konkursu w bibliotece pod opieka pań: Bożeny Łupiny i Agnieszki Gęsickiej.