W dniach 1-3 czerwca młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spływie kajakowym.
Uczestnicy spływu pokonali około 50 km rzeką Wel. Jest to największy dopływ Drwęcy. Trasa nie należała do łatwych, ponieważ liczne mielizny i powalone drzewa zmuszały do dużego wysiłku. Spływ rozpoczął się na Jeziorze Wielkie Dąbrówno i po 8 godzinach w Rybnie zakończył się pierwszy etap. W Ośrodku Sportu i Rekreacji uczestnicy mogli odpocząć, wyspać się i zregenerować siły (serdeczne podziękowania dla pani kierownik Hanny Bem za serdeczne przyjęcie). Następnego dnia trzeba było pokonać kolejny odcinek trasy – dużo łatwiejszy - częściowo jeziorami, aż do pola namiotowego koło Wąpierska. Po noclegu pod namiotami uczestnicy spływu popłynęli do Lidzbarka. Trasa obfitowała w liczne atrakcje - powalone drzewa, bystrza i mielizny.
Kierownikiem wyprawy był pan Tomasz Górny, opiekunowie: pan Jakub Michalak i pan Krzysztof Wydra.
Opiekunowie dziękują uczestnikom wyprawy za wytrwałość i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Joanna Wasik, uczennica klasy II TI, otrzymała wyróżnienie w IV Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania "Lektor 2016".
Konkurs odbył się 1 czerwca 2016 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Uczestniczyli w nim uczniowie z następujących szkół: I LO, III LO, ZSZ, ZSR z Brodnicy, LO z Górzna oraz ZS z Jabłonowa Pomorskiego.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Mateusz Domagalski (III TB), Paulina Jabłońska (III TB) oraz Joanna Wasik (II TI).
Celem konkursu było promowanie mody na czytanie, rozbudzanie pasji czytelnictwa oraz doskonalenie umiejętności płynnego czytania. Uczestnicy losowali dwa fragmenty tekstów wcześniej przygotowanych przez organizatorów (fragment z literatury pięknej i popularnonaukowej). Następnie uczniowie mieli 10 minut na zapoznanie się z wylosowanym tekstem.
Jury powołane przez organizatorów oceniało: płynność czytania, wyrazistość, intonację głosu oraz dykcję.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu w bibliotece pod opieką pani Agnieszki Gęsickiej.
25 maja br. odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny.
Uczestniczyło w nim 17 uczniów, reprezentujących wszystkie klasy Technikum z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy.
Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowania chemią, a głównie przemianami chemicznymi zachodzącymi wokół nas.
Największą wiedzą wykazali się uczniowie:
I miejsce – Grzegorz Biniecki z klasy I TB
II miejsce – Karolina Domżalska z klasy I TL
III miejsce – Daniel Kuciński z klasy I b TMe
Konkurs zorganizowała pani Dorota Wasielewska
Uczniowie ZSZ zdobyli nagrody i wyróżnienia w Konkursie Fotograficznym "PRZYRODA W OBIEKTYWIE”, zorganizowanym w ramach XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Brodnica 2016.
Konkurs, zorganizowany przez Nadleśnictwo Brodnica oraz Brodnicki Dom Kultury, był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego.
Prace oceniali jurorzy: Robert Bierwiaczonek (fotograf), Borys Szpryngwald (Nadleśnictwo Brodnica) oraz Magdalena Dobrosielska – Jankowska i Marcin Szymielewicz (BDK).
Nagrody naszych uczniów:
I miejsce: Kinga Konrad (IV TE)
III miejsce: Agnieszka Bartkowska (III TE)
Wyróżnienia: Izabela Ciechowska (IV TE) i Wojciech Buńka (II TML).
Prace powstały pod kierunkiem pani Aleksandry Roznerskiej i pana Sławomira Krawulskiego.
21 maja br. odbył się I Brodnicki Bieg na Orientację, zrganizowany przez Chorągiew Kujawsko – Pomorską ZHP Hufiec Brodnica oraz Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy.
Zawody miały na celu promowanie ciekawych form aktywności fizycznej, wymianę doświadczeń sportowych, a także poznawanie ciekawych miejsc naszego miasta. Uczestniczyły w nim patrole złożone z maksymalnie 10 osób.
Komendantem biegu był hm. Krzysztof Gutfeld, a sędzią głównym – dyrektor ZSZ, Jacek Gniadkowski.
Uczestnicy biegu startowali w pięciu kategoriach:
Dwa równorzędne I miejsca zdobyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Misiaki oraz dzieci z Przedszkola im. Marii Konopnickiej.
W tej kategorii zwyciężyły zuchy z Hufca Brodnica.
Najlepsi byli harcerze z hufca Brodnica
Zwyciężyli uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a członkowie patrolu medale i upominki. Na uczestników czekał też ciepły posiłek oraz napoje.
Impreza dostarczyła wrażeń i wspaniałej zabawy zarówno uczetnikom, jak i kibicom. Na boisku szkolnym ZSZ można było obejrzeć popisy grupy cyrkowej, posłuchać występu wokalnego uczniów ZSZ, skorzystać z bezpłatnego masażu w wykonaniu słuchaczy Centrum Edukacji Dorosłych w Brodnicy, a także poduczyć się udzielania pierwszej pomocy i poznać sprzęt wykorzystywany przez Brodnicką Drużynę WOPR.
Impreza odbyła się dzięki dotacjom ze Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego oraz Gminy Brodnica.
20 maja 2016 r. na stadionie miejskim w Jabłonowie Pomorskim odbył się VII Wojewódzki Wiosenny Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych.
ZSZ reprezentowało 25 sportowców (15 dziewcząt i 10 chłopców) pod opieką panów Tomasza Górnego i Marka Bukowskiego. Nasza reprezentacja zdobyła 11 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.
Złoto:
Srebro:
Brąz:
10 maja 2016 roku na stadionie Klubu Sportowego „Olimpia” w Grudziądzu została rozegrana XIV Wojewódzka Spartakiada Młodzieży OHP.
W zmaganiach wzięły udział ośmioosobowe drużyny z jednostek organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: Hufców Pracy z Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Włocławka, Środowiskowego Hufca Pracy z Torunia oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Grudziądza.
Młodzież rywalizowała w szeregu konkurencji sprawnościowych i wytrzymałościowych, którymi były: bieg na dystansie 100, 400 i 1500 metrów, skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, pchnięcie kulą, rzuty lotkami, piłeczką oraz piłką lekarską, a także przenoszenie partnera.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna reprezentująca Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu. Drugie miejsce zajęła młodzież z Brodnicy, zaś trzecie z Inowrocławia.
Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja Brodnicy, zaś wśród chłopców przodował Inowrocław.
Zawody rozgrywane były o Puchar Komendanta Wojewódzkiego, a organizatorem był Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu. Zwycięskie jednostki i najlepsi uczestnicy otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.
Wyniki uczniów z naszej szkoły:
* Paulina Kucińska, klasa I f ZSZ – II miejsce w biegu na 400 m, III miejsce w rzucie lotką do tarczy, III miejsce w rzucie piłką palantową
* Anna Dąbrowska, klasa I f ZSZ – II miejsce w pchnięciu kulą, II miejsce w rzucie piłką lekarską w tył
* Marta Rubalewska, klasa I f ZSZ – I miejsce w biegu na 200 m, I miejsce w skoku w dal z rozbiegu, I miejsce w skoku w dal z miejsca
* Joanna Paśniewska, klasa I f ZSZ – III miejsce w biegu na 100 m
* Marcin Niedbalski, III g ZSZ – III miejsce w biegu na 100 m, III miejsce w rzucie piłką lekarską w tył
* Arkadiusz Zieliński, klasa III g ZSZ – III miejsce w skoku w dal z miejsca
Na zdjęciu Komendant Wojewódzka OHP Małgorzata Taranowicz wręcza puchar naszym dziewczynom.
9 maja 2016 uczniowie klas I f i II g (26 osób) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez Hufiec Pracy w Brodnicy.
Głównym celem wycieczki była wizyta w gmachu Sejmu RP. Młodzież spotkała się z posłem z partii Kukiz 15, brodniczaninem - Pawłem Szramką. Wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzili najważniejsze pomieszczenia gmachu na ulicy Wiejskiej – holl główny, Salę Posiedzeń, Salę Kolumnową – poznali historię budynku, jego architekturę, a także poznali wiele ciekawostek z historii polskiego parlamentaryzmu.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Warszawy. Spacer rozpoczął się przy Zamku Królewskim, następnie uczniowie zwiedzili Stare Miasto i Barbakan, przeszli Traktem Królewskim, przystanęli przy pomniku Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckim, pomniku księcia Józefa Poniatowskiego oraz pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Dotarli także do Grobu Nieznanego Żołnierza i Pałacu Kultury i Nauki.
Wyjazd miał na celu szerzenie idei samorządności i postaw obywatelskich, pogłębienie wiedzy społeczno-obywatelskiej, poznanie zasad funkcjonowania państwa i tworzenia prawa. Opiekunami młodzieży byli Krzysztof Wydra (ZSZ), Magdalena Golubska i Karolina Nadarzewska (HP).
Kamil Walasek i Adrian Wiśniewski – uczniowie klasy III Technikum Mechatronicznego – zajęli II miejsce w I Pomorskim Konkursie Mechatronicznym MECHATRON, który odbył się 20 maja br. w Słupsku.
Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku oraz Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.
Organizatorzy postawili sobie za cel główny popularyzację zawodu technik mechatronik, który jest stosunkowo nową specjalnością, ale z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Konkursowa rywalizacja jest również okazją do kształcenia umiejętności zawodowych, nawiązania współpracy między szkołami, wymiany doświadczeń oraz integracji nauczycieli i uczniów.
Konkurs sprawdzał następujące umiejętności: organizację stanowiska roboczego, montaż i demontaż urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych oraz przestrzeganie przepisów BHP na stanowisku pracy.
W ramach międzyszkolnej rywalizacji dwuosobowe zespoły ze szkół z Gdańska, Bydgoszczy, Słupska i Brodnicy wykonywały zadania praktyczne z zakresu montażu, eksploatacji i programowania urządzeń i systemów mechatronicznych.
Reprezentanci naszego „mechatronika” zajęli II miejsce, ustępując tylko gospodarzom, czyli drużynie z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych, pana Sławomira Krawulskiego.
Pomorski Konkurs Mechatroniczny MECHATRON będzie imprezą cykliczną i co roku inna szkoła będzie gospodarzem, w następnym roku szkolnym odbędzie się w Brodnicy.
Powołujemy w szkole Centrum Wolontariatu.
Jeśli masz czas, chcesz go poświęcić innym, bardziej niż pieniądze cieszy cię wdzięczność za udzieloną pomoc - czekamy na Ciebie w dniu 24 maja 2016 roku o godzinie 15.30 w auli szkolnej.
Tego dnia odbędzie się zebranie założycielskie Centrum. W trakcie spotkania swoimi doświadczeniami podzieli się z Tobą jeden z najaktywniejszych wolontariuszy brodnickich, student, a jednocześnie Radny Miejski, Mateusz Szafrański. Poznasz tajniki wolontariatu, podstawy prawne działania wolontariuszy oraz obszary, w które możesz się zaangażować.
Wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości możesz kierować do pana Mirosława Wołojewicza
18 maja br. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani wicedyrektor Violetty Sternickiej- Twarogowskiej uczestniczyli w promocji szkoły w Lidzbarku Welskim.
Byliśmy jedną z 12 szkół prezentujących swoją ofertę edukacyjną gimnazjalistom wybierającym już teraz placówkę, w której od września rozpoczną dalszą naukę.
Jak zwykle zaprezentowaliśmy wszystkie typy techników oraz możliwości zdobywania zawodu w zasadniczej szkole zawodowej. Dla gimnazjalistów przygotowaliśmy materiały reklamowe: foldery, kalendarzyki, zakładki do książek i inne. Najważniejsze jednak były rozmowy z panią wicedyrektor oraz uczniami. Gimnazjalistów interesowały przedmioty zawodowe w poszczególnych technikach, organizacja praktyk, możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły, a także atmosfera w szkole.
Tym razem w promocji uczestniczyli uczniowie: Kacper Bartkowski (klasa I TB), Arkadiusz Płocharski (I TEI), Julita Nasiłowska (I TL) oraz Arkadiusz Raszkowski (III TMe).
Uczniowie naszej szkoły kontynuują akcję „Sprzątaj po swoim psie”, zainicjowaną przez nauczyciela historii i jednocześnie radnego Rady Miasta, pana Mirosława Wołojewicza oraz Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.
Autorzy projektu postanowili zaszczepić dobre obyczaje wśród właścicieli psów i doszli do wniosku, że najlepiej zacząć edukację od najmłodszych. Uczennice ZSZ jako wolontariuszki spotykają się z przedszkolakami i uczniami klas początkowych.
Ostatnio uczennice klasy III TB, Paulina Burnicka i Magdalena Grapatyn, przeprowadziły zajęcia dla dzieci z klas 0 i I Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnicy.
18 maja br. uczniowie ZSZ uczestniczyli w Dniu Zawodowca oraz Regionalnym Konkursie Fryzjerskim o Puchar Starosty Brodnickiego.
Imprezy odbywały się w Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz w Brodnickim Domu Kultury.
W ramach Dnia Zawodowca uczniowie ZSZ wraz z opiekunami, panią Anną Radaszewską, panią Anną Krawulską i panem Sławomirem Krawulskim, przygotowali prezentację oferty edukacyjnej naszej szkoły na rok szkolny 2016/2017.
W holu Brodnickiego Domu Kultury od rana na gimnazjalistów czekały materiały reklamowe (m.in. foldery, zakładki do książek, długopisy). Można było obejrzeć zestawy mechatroniczne, prezentację prac zbrojarskich w wykonaniu uczniów technikum budownictwa, prezentację pracy Szkolnego Koła Fotograficznego, a także można było skorzystać z doradztwa zawodowego.
O godzinie 12.30 w BDK-u rozpoczęła się gala finałowa Regionalnego Konkursu Fryzjerskiego, w którym uczestniczyli uczniowie ZSZ pobierający naukę zawodu w RCKPiU.
Gala była bardzo widowiskowa, ponieważ motywem przewodnim konkursu były nowoczesne fryzury ślubne, więc widownia podziwiała nie tylko fryzury, ale również makijaże i oryginalne suknie ślubne. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów z 13 szkół, m.in. z Warszawy, Gdańska, Inowrocławia, Olsztyna, Bydgoszczy, Grudziądza, Rypina i oczywiście Brodnicy. Jury przewodniczyła Zuzanna Sumirska, autorka podręczników do nauki zawodu dla branży fryzjerskiej.
Gośćmi gali byli przedstawiciele władz powiatu, gminy Brodnica, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele zawodu, a także młodzież ZSZ, która przyszła kibicować swoim koleżankom.
I miejsce i Puchar Starosty Brodnickiego zdobyła Karolina Kilanowska – uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej z ZSZ w Brodnicy, pobierająca naukę zawodu w RCKPiU. Poza tym do uczniów naszej szkoły trafiły jeszcze dwie inne nagrody: Paulina Burnicka zdobyła tytuł najbardziej fotogenicznej modelki, przyznany przez komendanta Środowiskowego Hufca Pracy i dyrektora RCKPiU, a Paulina Cytloch otrzymała wyróżnienie za stylizację i makijaż.
Galę uświetnił występ taneczny w wykonaniu uczniów naszego technikum, którzy zaprezentowali zumbę o charakterze weselnym przygotowaną przez nauczycieli wychowania fizycznego, panią Anitę Głodowską i pana Mateusza Gutfelda.
Agnieszka Bartkowska – uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego - uczestniczyła w regionalnym finale XII. edycji Konkursu Papieskiego, który odbył się 14 maja br. w Bibliotece Diecezjalnej w Toruniu.
Jest to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Głównym organizatorem jest Instytut Tertio Milennio, a honorowy patronat objął Prymas Polski Abp Wojciech Polak.
Hasło przewodnie XII edycji konkursu brzmiało: „Moje Westerplatte” i nawiązywało do słów Jana Pawła II skierowanych do młodzieży podczas pielgrzymki do Polski w 1987 roku: „Każdy z Was, młodzi przyjaciele, znajduje też jakieś swoje Westerplatte”.
Konkurs składał się z czterech etapów. Rozpoczął się internetowym quizem on-line. Osoby, które zdobyły powyżej 50% punktów, wzięły udział w II etapie – kolejnym teście on-line. Najlepsi uczestnicy w każdym województwie zakwalifikowali się do etapu III, polegającego na napisaniu eseju na wybrany temat. Z Zespołu Szkół Zawodowych do tego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice klasy III Technikum Ekonomicznego, ale tylko Agnieszka Bartkowska znalazła się w ścisłym gronie sześciu uczestników zaproszonych do udziału w finale.
Agnieszka napisała esej na temat: Jaki - według Jana Pawła II - jest sens ludzkiego cierpienia? - na podstawie utworu „Hiob. Drama ze Starego Testamentu” oraz listu apostolskiego Salvifici Doloris”.
Finał konkursu polegał na rozmowie z jurorami na temat napisanego eseju i wykorzystanych w nim lektur. Niestety, Agnieszce nie udało się wygrać nagrody głównej – wycieczki do Rzymu. Wróciła z Torunia z nagrodami rzeczowymi i satysfakcją z pokonania licznej grupy rówieśników oraz zaprezentowania naprawdę dużej wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II (opinia jurorów na temat uczestników finału).
Warto przypomnieć, że był to już kolejny sukces Agnieszki w Konkursie Papieskim, ponieważ w ubiegłorocznej XI edycji również uczestniczyła w finale regionalnym.
Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem katechetki, Katarzyny Gniadkowskiej.
Joanna Wasik – uczennica klasy II Technikum Informatycznego uczestniczyła w nagraniu programu telewizji Eltronik pt.: "Czytanie na ekranie".
„Czytanie na ekranie” to wspólne – cykliczne - przedsięwzięcie telewizji Eltronik oraz Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Nasza szkoła uczestniczy we wszystkich nagraniach, uczniów przygotowuje pani Agnieszka Gęsicka.
12 maja br. przygotowywano program emitowany 17 maja z okazji Tygodnia Bibliotek. Myślą przewodnią tym razem był Zbigniew Herbert i jego wspomnienia z podróży. Joanna Wasik – debiutująca w programie – przeczytała wiersz Herberta „Chciałbym opisać”. Oprócz niej w programie wystąpili uczniowie innych brodnickich szkół, a także dyrektor MiPBP, Paweł Stanny.
Uczniowie klasy II TMH pokonali rywali startujących w Krosie Obronnym, zwyciężyli zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.
Zawody odbyły się 14 maja br. na poligonie wojskowym 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.
Uczestnicy musieli zaliczyć bieg na czas, strzelanie do biathlonek (za niecelny strzał obowiązywała runda karna) oraz rzut granatem na określoną odległość (za niezaliczenie – również runda karna).
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Marcin Szostak, II miejsce zajął Szymon Podlaszewski.
W klasyfikacji drużynowej najwyższe miejsce na podium zajął również nasz zespół w składzie: Szymon Podlaszewski, Marcin Szostak oraz Marcin Żulewski.
Chłopcy otrzymali puchary Starosty Powiatu Brodnickiego oraz pamiątkowe dyplomy ZP LOK. Ich opiekun to pan Krzyszof Suchorab.
W naszej szkole, tak jak w całej Polsce, obchodziliśmy święta majowe: rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz dzień Flagi RP.
28 kwietnia odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Uczennice klas I i III Technikum Ekonomicznego pod kierunkiem pana Mirosława Wołojewicza zaprezentowały program patriotyczny przypominający znaczenie Konstytucji z 1791 roku.
W nocy z 29 na 30 kwietnia uczniowie ZSZ wraz z opiekunem, panem Mateuszem Gutfeldem, uczestniczyli w VII Brodnickiej Majówce Patriotycznej. Majówkę zorganizowało Stowarzyszenie „Na Wiejskiej”, wspomagane między innymi przez nauczycieli i uczniów ZSZ.
Impreza jak zwykle rozpoczęła się na Dużym Rynku o godz. 18.00. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do Brodnickiego Domu Kultury na projekcję filmu
Tomasza Sekielskiego "Władcy marionetek". Film był wprowadzeniem do rozmów o prawach i obowiązkach obywatelskich.
Później poszczególne grupy młodzieży wędrowały wyznaczonymi trasami. Zatrzymywały się na przystankach z zadaniami do rozwiązania. Jeden z takich przystanków został zorganizowany w naszej szkole. Zadanie uczestników polegało na wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego oraz dyskusji na temat ewentualnej zmiany hymnu. Organizacją pobytu uczestników Majówki w naszej szkole zajmowali się nauczyciele: panie Wiesława Wróblewska i Honorata Karbowska oraz pan Krzysztof Błaszczyk.
Mateusz Zabłocki – uczeń klasy I Technikum Mechatronicznego zajął III miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonowie Pomorskim.
Konkurs odbył się 29 kwietnia br. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Wykonawcom przysłuchiwali się Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo, Przemysław Górski oraz Dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim, Anna Berent.
Naszą szkołę reprezentował Mateusz Zabłocki, który wykonał utwór Boba Dylana „Knockin' on Heaven's Door” z akompaniamentem gitary klasycznej. Zajął III miejsce w kategorii solistów.
Opiekun Mateusza – nauczyciel języka angielskiego, pan Rafał Okoński.
Uczniowie naszej szkoły – podopieczni pana Krzysztofa Suchoraba - odnieśli kolejne sukcesy podczas zawodów strzeleckich.
7 maja 2016 roku na strzelnicy wojskowej w Brodnicy odbyły się otwarte Powiatowe Zawody Strzeleckie z okazji Święta 3 Maja i Tygodnia Ligi Ochrony Kraju o Puchar Burmistrza Brodnicy.
Zawodnicy strzelali z karabinka sportowego z odległości 50 metrów. Walczyli o miejsca w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.
Drużyny z naszej szkoły wywalczyły aż dwa miejsca na podium.
I miejsce zajęła drużyna chłopców z klasy II TMH: Marcin Żulewski, Marcin Szostak i Jakub Komosiński.
III miejsce w klasyfikacji zespołowej zdobyła drużyna w składzie: Mateusz Prass (klasa I TI), Wiktor Ziółkowski (klasa I TI) oraz Magdalena Brzezińska (klasa I TB).
W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Marcin Żulewski, który „wystrzelał” III miejsce.
27 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festynie ekologicznym z okazji Dnia Ziemi.
Około godziny 9.00 nauczyciele i uczniowie z ekologicznymi transparentami przemaszerowali ulicami Brodnicy na Zakole Drwęcy. Tam nauczyciele wychowania fizycznego – panowie R. Gut, T. Górny i A. Karczewski i R. Dąbrowicz - poprowadzili różne zawody – nie tylko typowo sportowe, natomiast pani A. Roznerska przeprowadziła Konkurs Wiedzy Ekologicznej.
Największą wiedzą z dziedziny ekologii wykazała się Aleksandra Kamińska z klasy II TB, miejsce drugie zajęła Sandra Piotrowska z klasyI TEI, a III - Wojciech Bączkowski – z klasy I a TME.
W konkursie na plakat ekologiczny zwyciężyła klasa I TEI, II miejsce zajęła klas 1a TME, III – klasa II TE.
Turniej tenisa stołowego wygrał Łukasz Gregorowski, II miejsce zajął Dawid Zaostrowcew, a III - Jakub Kaczyński.
W konkurencji „rzut kaloszem dyrektora” w kategorii dziewcząt zwyciężyła Kamila Michałkiewicz, przed Martą Chmielewską i Wiktorią Nowowiejską. W kategorii chłopców najdalej rzucał Artur Jaworski, II miejsce wywalczył Mateusz Wulczyński, a III – Mateusz Zabłocki.
Turniej piłki siatkowej wygrała I klasa 1 TB, przed 1a TME. III miejsce wywalczyły klasy 2 TMH oraz 1TMI.
Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe.
Imprezę zakończyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Przy ognisku grał na gitarze i śpiewał Mateusz Zabłocki z klasy I a TME.
Uczestnikom festynu nie zabrakło dobrego humoru i nastroju do zabawy, mimo chłodnego wiatru i braku słońca.
Nad organizacją i przebiegiem całej imprezy czuwała pani Aleksandra Roznerska.