• Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w CKZiU

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w CKZiU

  W dniach 15 – 17 listopada br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywały się imprezy związane z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

              Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. Celem przedsięwzięcia jest promowanie wiedzy na temat zakładania i rozwijania  własnej działalności gospodarczej, prowadzenia negocjacji z pracodawcą czy też kreowania własnej marki. Są to umiejętności bardzo przydatne w przyszłej pracy zawodowej absolwenta technikum, stąd aktywny udział nauczycieli i uczniów CKZiU w obchodach Tygodnia Przedsiębiorczości.

              15 listopada br. młodzież z CKZiU brała udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników banku Millenium, Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  Uczniowie poznali procedury związane z zakładaniem własnej działalności gospodarczej, a także uczyli się wypełniać niezbędne dokumenty. Grupa uczniów Technikum Ekonomicznego uczestniczyła w spotkaniu na temat funduszy unijnych dla przedsiębiorców prowadzonym przez Monikę Sobczak.

              16 listopada uczniowie CKZiU uczyli się przedsiębiorczości podczas gry edukacyjnej polegającej na symulacji działalności przedsiębiorstwa.

              5-osobowe zespoły z czterech klas technikum pracowały jako przedsiębiorstwo produkujące kaczki z papieru. Każdy zespół, dysponując na początku gry tą samą kwotą pieniędzy, musiał zakupić papier (cena różna w zależności od wybranego koloru), opłacić w banku czynsz i pensje pracowników, wykonać kaczki wg podanego schematu, a w końcu sprzedać je po jak najwyższej cenie. Każde przedsiębiorstwo musiało też opracować arkusz kalkulacyjny, czyli obliczyć zysk. Zwyciężyła firma z najwyższym zyskiem. „Przedsiębiorcom” kibicowali koledzy i koleżanki z klasy, prześcigając się w pomysłach na transparenty, stroje i okrzyki mobilizujące do działania.  Uczestnicy gry otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy oraz Bank Millenium.

              17 listopada gościem uczniów CKZiU był brodnicki przedsiębiorca, pan Tomasz Siekierski, który opowiadał o 25 –letniej historii swojej firmy. Młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała prezentację – od cukierni Maleńka do firmy Multi.

 • Laureatki Konkursu Recytatorskiego

  Laureatki Konkursu Recytatorskiego

  Uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zostały laureatkami Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej.

              Konkurs odbył się 22 listopada w Brodnickim Domu Kultury. Był jednym z punktów programu  XXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.  CKZiU reprezentowały uczennice Technikum w Brodnicy z ulicy Mazurskiej:  Patrycja Domżalska z kl. II TE, Julia  Górka z kl. I TE, Ewa Cackowska  z kl. I TE oraz Marta Marchlewicz  z kl. I TE.

              Marta Marchlewicz zajęła I miejsce (recytowała wiersz pt ,,Tylko mnie kochaj" Bartosza Sokoła), natomiast Ewa Cackowska zajęła II miejsce (recytowała fragment ,,Pieśni o słońcu niewyczerpanym" Karola Wojtyły). Uczennice przygotowała pani Katarzyna Gniadkowska  we współpracy z polonistkami: panią Dorotą Katolicką i panią Dianą Zabłotną.

 • Kwesta świąteczna

  Kwesta świąteczna

  W dniach 4,5 i 19 listopada 2016 r.  uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z ul. Mazurskiej  kwestowali w brodnickich sklepach.

  Tradycyjna już zbiórka żywności odbywała się pod hasłem: „Pomóż tym, którzy tej pomocy potrzebują.”  W kweście uczestniczyło 70 wolontariuszy z 12 klas technikum i szkoły zawodowej.  Klienci wkładali do koszy w szczególności cukier, mąkę, makarony, margarynę, oleje, dżemy, słodycze i wiele innych produktów spożywczych. Z zebranej żywności zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego powiatu.

              Kwestujący to uczniowie następujących klas: I TE, III TE, I b TL, I e, I c TL, II TEI, IV TE, III ML, III MH, II e, II TE, I TOR.

              Zbiórkę zorganizowała i nadzorowała opiekun Szkolnego Koła PCK, pani Katarzyna Klenowicz.

 • Wycieczka "Rolników"

  Wycieczka "Rolników"

  8 listopada br. uczniowie CKZi U w Brodnicy  z klas I-IV Technikum Rolniczego  uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do SANO Agrar Institut, który mieści się w Lubiniu koło Trzemeszna.

              Sano Agrar Institut jest instytutem badawczym oraz liderem w branży żywienia zwierząt. Instytut posiada 1700 ha ziemi, na których uprawia: kukurydzę , trawy, pszenicę , buraki cukrowe oraz posiada stado 2600 sztuk bydła,  w tym 1300 krów mlecznych o wydajności 12600 kg mleka.

              Młodzież przywitał dr. Ryszard Krukowiak, doradca prezesa SANO.  Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą  żywienia oraz utrzymania bydła, a następnie obserwowali . dój na największej w Polsce dojarni karuzelowej na 60 stanowisk (300 sztuk / godzinę) oraz zapoznali  się z technologią żywienia i utrzymania wszystkich grup technologicznych bydła.     Dr  Krukowiak oprowadził też uczestników wycieczki po wszystkich obiektach ,w których utrzymywane jest  bydło.

              Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników, największe zainteresowanie wzbudził dój krów oraz system chowu półotwartego.

              Opiekunami wycieczki byli: pan Wiesław Siennicki, panie Anna Rumińska, Lidia Czerwińska oraz Beata Jakubowska 

   

 • Słuchacze Gimnazjum dla Dorosłych na Manewrach Patriotycznych

   Słuchacze Gimnazjum dla Dorosłych na Manewrach Patriotycznych

  10.11.2016 r. słuchacze Gimnazjum dla Dorosłych wraz z opiekunami: panią Weroniką Gurzyńską - Rędzikowską oraz Justyną Kaniecką uczestniczyli w VIII Manewrach Patriotycznych organizowanych przez "Stowarzyszenie na Wiejskiej".

              Kilkuosobowa miała za zadanie dotrzeć do wyznaczonych punktów i rozwiązać przygotowane dla nich zadania. Gimnazjaliści musieli między innymi ukisić kapustę, przygotować przepis na zagraj i zaśpiewać pieśń patriotyczną. W kilku punktach sprawdzana była wiedza gimnazjalistów dotycząca historii Polski.

              Jeden z punktów Manewrów znajdował się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na ulicy Mazurskiej.

               Manewry zakończyły się w Gimnazjum nr 1, gdzie uczestnicy układali kształt naszego kraju z zapalonych zniczy.

 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  9 i 10  listopada br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w  Brodnicy odbywały się obchody  Narodowego Święta Niepodległości.

              Uczniowie technikum z ulicy Mazurskiej przygotowali pod kierunkiem pani Jolanty Wieczorek i pana Mirosława Wołojewicza montaż słowno – muzyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Słowa poetów i melodie znanych pieśni  przypomniały szkolnej społeczności, czym jest patriotyzm i jaką cenę płacili nasi rodacy za zrealizowanie marzenia o niepodległej ojczyźnie.

              Uczniowie z Technikum w Brodnicy zaprezentowali swój program artystyczny dwukrotnie: najpierw w szkole na ulicy Karbowskiej, a następnie w szkole na ulicy Mazurskiej. Obie uroczystości przebiegały w atmosferze powagi, a młodzi artyści spotkali się z dużym uznaniem dyrekcji, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów.

             

 • "Brodnica w literaturze"

  "Brodnica w literaturze"

  9 listopada 2016 r. w auli szkolnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy (ul. Mazurska 28) odbyła się impreza biblioteczna  pt. „Brodnica w literaturze”.

              Celem imprezy było propagowanie czytelnictwa, popularyzacja biblioteki, poszerzenie wiedzy na temat utworów literackich, w których pojawia się Brodnica. 

              Głównym punktem programu było spotkanie z Dyrektorem Miejskiej i Powiatowej biblioteki Publicznej w Brodnicy, panem Pawłem  Stanny. Opowiadał on o ciekawych dziejach naszego miasta,  sławnych ludziach mieszkających w Brodnicy, a także  ciekawostkach historycznych i geograficznych związanych z naszą małą ojczyzną.

              Opowieści prelegenta uzupełniały fragmenty książek czytane przez uczniów Technikum w Brodnicy, Joannę Wasik i Mateusza Domagalskiego. Były to oczywiście lektury, w których pojawia się nasze miasto, np. „Ostatnia walka”J. Zumbacha,  „Krzyżacy” H. Sienkiewicza, „Papież i buntownik” J. Wiktora, „Przez granice, przez wieki” Mariana Bizana, „Podróż za jeden uśmiech” A. Bahdaja, „Archipelag Gułag” A. Sołżenicyna i inne.

              Podczas spotkania odbyło się również  podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater literacki”, zorganizowanego przez  panią Annę Kowalską.  Nagrodę za I miejsce odebrał Daniel Góralski z  klasy IIa. II miejsce zajęła  Dominika Ćwiklińska z klasy  III g, a miejsce III  - Anna Babska z klasy If. Wyróżnienie otrzymała praca Patrycji Madajewska z klasy III f.  Nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom wręczył Dyrektor CKZiU, pan  Jacek Gniadkowski.

              Popołudnie z Brodnicą w tle zakończyło się zwiedzaniem dwóch wystaw: „Brodniczana” (książki o Brodnicy lub napisane przez lokalnych twórców) oraz „Brodnica w literaturze”.

              Spotkanie zostało przygotowane w ramach realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pn. „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.            Koordynowaniem programu w szkole na ulicy Mazurskiej zajmuje się nauczyciel bibliotekarz,  pani Bożena Łupina, a imprezę przygotowała wraz z koleżankami –  paniami Agnieszką Gęsicką i Magdaleną Bączkowską.

              W uroczystości utrzymanej w jesiennym nastroju wzięli liczni goście, między innymi: Wicestarosta Brodnicki, pan Mariusz Klonowski; Dyrektor CKZiU, pan Jacek Gniadkowski; wicedyrektorzy CKZiU – pan Jarosław Hiszpański,  pan Włodzimierz  Gaca; kierownik internatu CKZiU w Brodnicy, pani Małgorzata  Roszak; przedstawiciele samorządów uczniowskich wraz z opiekunkami oraz nauczyciele bibliotekarze  z I LO w Brodnicy i z CKZiU z  ul. Karbowskiej.

             

 • Na "Weselu" w Teatrze Polskim

  Na "Weselu" w Teatrze Polskim

  29 października 42 uczniów trzecich klas CKZiU z ul. Karbowskiej wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce do Warszawy.

              Wycieczkę rozpoczęło zwiedzanie Muzeum Narodowego – wystawy "Malarstwo XIX wieku". Panie przewodniczki ciekawie opowiedziały o obrazach m.in. Jana Matejki, Aleksandra Gierymskiego, Henryka Siemiradzkiego, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Stanisława Wyspiańskiego.

              Zwiedzanie wystawy wraz z lekcją muzealną stanowiło wstęp do dalszej części wyjazdu – obejrzenia spektaklu "Wesele" w Teatrze Polskim.

              Dzięki wizycie w Muzeum  uczniowie bez trudu mogli rozpoznać obrazy, które pojawiały sie w trakcie trwania sztuki na dwóch dużych ekranach po obu stronach sceny (np. "Stańczyk" i  "Wernyhora" Jana Matejki czy słynne "Chochoły" S. Wyspiańskiego).         Przejazd z Muzeum do Teatru upłynął na przypomnieniu problematyki "Wesela" S. Wyspiańskiego. Dominika Badaczewska z klasy III TŻH oraz Cezary Wiśniewski z klasy IIIa TŻ przedstawili uczestnikom wycieczki genezę dramatu, pierwowzory bohaterów oraz symbolikę  niektórych postaci i  scen. Praca uczniów została nagrodzona ocenami celującymi  języka polskiego.

              Spektakl „Wesele“ w Teatrze Polskim  pobudził do refleksji nad tym, czy współczesne akcenty w sztuce Wyspiańskiego były zasadne i czy wpłynęły na wymowę młodopolskiego dramatu. Większość uczestników stwierdzała, że pomysł wprowadzenia piosenek disco polo nie był uzasadniony, chociaż- paradoksalnie - nie zmieniał wymowy "Wesela" S. Wyspiańskiego.

  Ciekawym okazało sie doświadczenie możliwości porównania literackiej wersji dramatu z jego nowatorskim i dość kontrowersyjnym przedstawieniem na scenie warszawskiego teatru.

              Wyjazd zorganizowała pani Ewelina Teska, opiekunkami były panie: Marzena Janiszewska, Hanna Jarzynka i Anna Martko.

 • Podsumowanie Szkolnej Ligi Strzeleckiej

  Podsumowanie Szkolnej Ligi Strzeleckiej

  9 listopada br. w sali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy  odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

              Zawody przeprowadzono w okresie od 23.09. do 22.10.2016 r. W kategorii szkół

  ponadgimnazjalnych wzięło udział 102 uczniów z powiatu brodnickiego. Z wyników uzyskanych podczas zawodów w 4 seriach strzeleckich zaliczano  do punktacji indywidualnej i zespołowej 3 najlepsze z 4 serii.

              W klasyfikacji indywidualnej chłopców zwyciężył uczeń Technikum w Brodnicy – Jakub Komosiński (klasa III TMH). Uzyskał wynik 287 punktów.

              W klasyfikacji drużynowej zarówno zespoły chłopców, jak i dziewcząt  z Technikum w Brodnicy znalazły się tuż za podium (miejsce IV i V).

              Uczniowie trenują strzelectwo pod kierunkiem pana Krzysztofa Suchoraba.

   

 • W internacie CKZiU

  W internacie CKZiU

  W Internacie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy na ulicy Mazurskiej  wychowawcy prowadzą różnorodne zajęcia dla swoich wychowanków.       

    Co miesiąc odbywają  się zajęcia integracyjne dla nowego kursu ODIDZ.      

  Oprócz tego w internacie odbywa się wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez opiekunów, np. zajęcia świetlicowe,  gra na gitarze,  turniej gry w bilard, zajęcia kulinarne, przygotowywanie gazetek tematycznych, wystrojów świątecznych. Podopieczni  internatu grają w piłkę nożną, wychodzą na mecze, basen . Chętni wychowankowie mogą skorzystać z różnych szkoleń np. kurs makijażu czy dobrego wychowania. Za swoją postawę otrzymują co miesiąc dyplomy przygotowywane przez panią Jolantę Mączkowską.

 • Uwaga! Regulamin Rekrutacji i Uczestnictwa w projekcie Erasmus+

  REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

  ,,Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem - staże zawodowe nauką przez doświadczenie”.

  Regulamin określa zasady rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie pn. ,,Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem - staże zawodowe nauką przez doświadczenie”, Nr projektu: Wniosek nr 2016-1-PL01-KA102-023533 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus + Akcja: Mobilność osób uczących się i pracowników, Typ Akcji: Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego

  § 1. Informacja o projekcie

  1. Projekt pn. ,,Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem - staże zawodowe nauką przez doświadczenie”, Nr projektu: Wniosek nr 2016-1-PL01-KA102-023533 realizowany jest przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy na podstawie zawartej umowy finansowej z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji -Narodową Agencją Programu Erasmus +.
  2. Projekt realizowany jest dla uczniów i uczennic kształcących się z zawodach:
  1. Technik Informatyk
  2. Technik Budownictwa
  3. Technik Mechatronik
  4. Technik Logistyk
  1. Głównymi celami projektu w kontekście celów programu ERASMUS + i polityki edukacyjnej Unii Europejskiej są:
  1. uzyskanie przez uczniów szkoły dokumentu EUROPASS (w planowanym projekcie uczestnicy uzyskają dokument Europass Mobilność , co przekłada się  na wsparcie programu Erasmus+ w zakresie uzyskiwania unijnych narzędzi przejrzystości i uznawalności dotyczące umiejętności i kwalifikacji);
  2. poszerzenie umiejętności w zakresie języka angielskiego, w tym branżowego (co przyczyni się do rozwoju wymiaru europejskiego w edukacji, zwłaszcza przez nauczanie i upowszechnianie języków państw członkowskich);
  3. wzrost poziomu kwalifikacji i kompetencji zawodowych (przyczynia się  on do realizacji  celu  programu Erasmus+ takiego, jak osiągnięcie celów strategii „Europa 2020”, w tym wyznaczonego w niej głównego celu w dziedzinie edukacji, mającego zmniejszyć odsetek osób przedwcześnie kończących naukę do poziomu poniżej 10% i zwiększenie odsetka osób z wyższym wykształceniem do co najmniej 40% do 2020 r. Poprzez nabycie  nowych kwalifikacji i kompetencji w  wyuczonym zawodzie, większa liczba osób zdecyduje się na kontynuację kształcenia na poziomie wyższym oraz z dużo większym prawdopodobieństwem dokończy tok nauki na poziomie szkoły średniej lub zawodowej);
  4. wzrost poziomu posiadanych kompetencji społecznych takich, jak  pewność siebie, większa zdolność do mobilności edukacyjnej, zawodowej, nabycie kompetencji w zakresie samodzielności, organizacji czasu własnego, odpowiedzialności);
  5. wzrost świadomości uczestników w zakresie tożsamości europejskiej (w myśl zasad programu projekt będzie promował europejskie wartości zgodnie z art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej –takie, jak: poszanowanie godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego).
  1. Projekt realizowany będzie w okresie do 30 czerwca 2018 roku.
  2. W ramach projektu zorganizowane zostaną cztery edycje:
  1. I edycja obejmie mobilności w lutym roku szkolnym 2016/2017,
  2. II edycja obejmie mobilności w lipcu w roku szkolnym 2016/2017.
  3. III edycja obejmie mobilności w sierpniu w roku szkolnym 2016/2017 i
  4. IV edycja obejmie mobilności w lutym w roku szkolnym 2017/2018
  5. Udział w Projekcie jest bezpłatny, koszty jego organizacji pokrywane są przez Unię  Europejską.
  6. Beneficjentem-instytucją wysyłającą jest Centrum Kształcenia Zawodowego i           Ustawicznego w Brodnicy
  7. Partnerem Projektu -instytucjami przyjmującymi są:
  8. Europroyectos Erasmus +  - hiszpańska firma szkoleniowa oraz agencja pośrednicząca z siedzibami w  Kordobie i Martos (Jaén)
  9. Intercultural Association Mobility Friends - organizacja non-profit z siedzibą w Barcelos w Portugalii.
  1. Informacje nt. Projektu można uzyskać w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, telefon 56 498-24-66/7 (telefon do koordynatora 660513625)

   

  § 2. Oferowane formy wsparcia

  1. Projekt przewiduje udzielenie wparcia 60 Uczestnikom/Uczestniczkom w całym okresie realizacji.
  2. W ramach Projektu zostaną zrealizowane staże zawodowe dla uczniów/uczennic następujących szkół:

  Nazwa szkoły

  Liczba uczniów

  Termin praktyki obejmujący 26 dni praktyk i 2 dni podróży

  Klasa III Technikum Informatycznego

  15

  29.01.2017-25.02.2017

  Klasa III Technikum Budowlanego

  15

  02.07.2017-29.07.2017

  Klasa III Technikum Mechatronicznego

  15

  30.07.2017-26.08.2017

  Klasa III Technikum Logistycznego

  15

  04.02.2018-03.03.2018

   

  1. Beneficjent zastrzega sobie możliwość zmiany terminu wyjazdu w uzasadnionych przypadkach  o czym niezwłocznie poinformuje Uczestnika/Uczestniczkę Projektu.
  2. Staże będą odbywały się u pracodawców lub w placówce kształcenia zawodowego na terenie Hiszpanii i Portugalii.
  3. Staże zawodowe prowadzone są od poniedziałku do piątku.
  4. Wyjazd na staże zawodowe dla każdej grupy będzie następował w niedzielę poprzedzającą pierwszy dzień rozpoczęcia stażu, natomiast powrót do Polski będzie organizowany w sobotę po ostatnim dniu stażu. Cały cykl jednej mobilności wynosi 28 dni, w tym 2 dni przeznaczone są na podróż.
  5. W miejscu zakwaterowania z Uczestnikami/Uczestniczkami będzie przebywał opiekun z Polski wyznaczony przez dyrektora szkoły.
  6. Z Uczestnikiem/Uczestniczką zostanie zawarta Umowa pomiędzy Organizacją Wysyłającą a Uczestnikiem Mobilności (Osobą Uczącą się) w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Porozumienie o programie zajęć dla mobilności osób uczących się w ramach sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe w Programie ERASMUS +.
  7. Po zakończeniu udziału w projekcie Uczestnik/Uczestniczka otrzyma: certyfikat ukończenia stażu, świadectwo ukończenia kursu języka angielskiego, Europass Mobilność.
  8. Ukończenie stażu zawodowego w ramach projektu jest podstawą zaliczenia obowiązkowej praktyki wynikającej z podstawy programowej dla kształcenia w danym zawodzie.

  § 3. Uczestnicy Projektu

  1. Uczestnikiem/Uczestniczką projektu może zostać uczeń/uczennica, którzy wyrażają wolę uczestniczenia w projekcie, akceptują zapisy Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie ,,Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem - staże zawodowe nauką przez doświadczenie”.
  2. Do uczestnictwa w Projekcie może przystąpić każdy uczeń/uczennica, którzy w dniu zgłoszenia swojej kandydatury kształcą się w zawodach określonych w § 1 ust. 2 Regulaminu.
  3. Dostęp do udziału w Projekcie spełnia zasady równości szans, w tym płci.

  § 4. Rekrutacja Uczestników projektu

  1. Wstępny nabór Uczestników/Uczestniczek Projektu prowadzony będzie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, ul. Mazurska 28.
  2. Terminy i daty rekrutacji będą publikowane na tablicach ogłoszeń w szkole, na stronie internetowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.
  3. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest w sekretariacie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce WYMIANA MŁODZIEŻY - ERASMUS +.  
  4. Warunkiem udziału w projekcie jest złożenie formularza zgłoszeniowego określonego w załączniku nr 1 i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku na potrzeby projektu w wyznaczonym terminie naboru dla poszczególnych edycji.  
  5. Kryteria rekrutacji:
  1. średnia ocena ucznia z przedmiotów zawodowych większa niż 3,0 ( WARUNEK NIEZBĘDNY)
  2. ocena z zachowania nie gorsza, niż poprawna -  ( o- 5 pkt)
  3. pozytywna opinia wychowawcy ucznia -  3 pkt
  4. ocena z języka angielskiego ( o-5 pkt)
  5. ocena z egzaminu ustnego z języka angielskiego przeprowadzonego w  ramach rekrutacji ; ( 0- 5 pkt)
  6. wysokość dochodów (netto) na członka rodziny kandydata na staż - KRYTERIUM SOCJALNE:
  • powyżej : 2000 /osoba - o pkt
  • od 1500 - 2000 /osoba - 1 pkt
  • od 1000 -1499 /osoba - 2 pkt
  • od 500 - 999 /osoba - 3 pkt
  • poniżej 500 zł/ osoba - 4 pkt
  1. w wypadku, gdy 2 kandydatów do wyjazdu zostanie tak samo ocenionych, to zakwalifikowany zostanie  kandydat o niższym poziomie dochodów na członka rodziny.
  2. ustalając całą listę beneficjentów ostatecznych Komisja będzie premiować uczniów z  rodzin uboższych, co przedstawia powyższa punktacja.
  1. Kryteria te zostaną  upublicznione przed rozpoczęciem rekrutacji, by wszyscy znali zasady rządzące naborem. 
  2. Przy ustalaniu listy rankingowej uczniów komisja rekrutacyjna brać będzie pod uwagę wszystkie, przedstawione wyżej kryteria – w celu dokonania obiektywnego i sprawiedliwego wyboru. Sporządzone zostaną listy rezerwowe. Osoby z list rezerwowych będą upoważnione do udziału w przygotowaniu językowym, kulturowym, pedagogicznym.
  3. Wszyscy zakwalifikowani do udziału w stażach zawodowych będą mieli zagwarantowany bezpłatny udział w projekcie obejmujący:
  1. podróż do miejsca praktyki i podróż powrotną do Polski,
  2. przejazdy na miejscu z miejsca zakwaterowania do miejsca stażu i podróż powrotną.
  3. przejazdy w ramach realizacji programu kulturowego,
  4. zakwaterowanie,
  5. wyżywienie,
  6. realizację  programu kulturowego (wycieczki, zwiedzanie, gry itp.),
  7. ubezpieczenie,
  8. przygotowanie do udziału w stażach w postaci zajęć dodatkowych z zakresu językowego, kulturowego i pedagogicznego.
  1. W przypadku, gdy liczba chętnych przekroczy liczbę miejsc na dany rodzaj staży zawodowych, utworzona zostanie lista rezerwowa Uczestników/Uczestniczek.
  2. O zakwalifikowaniu na listę rezerwową do udziału w Projekcie decydować będzie spełnienie kryteriów rekrutacji określonych w § 4 ust.5
  3. W przypadku ujęcia kandydata/kandydatki na liście rezerwowej zobowiązuje się on/ona do uczęszczania na zajęcia przygotowawcze, w celu spełnienia wymogów programowych, gdyby zaistniała sytuacja określona w ust. 14.
  4. Proces rekrutacji zostanie zakończony sporządzeniem dokumentu pn. Protokół Komisji Rekrutacyjnej.
  5. Informacja o zakwalifikowaniu się kandydatów/kandydatek do udziału w Projekcie w postaci listy osób zakwalifikowanych oraz listy rezerwowej zostaną ogłoszone w szkole. Lista zawierać będzie imię, nazwisko i miejsce zamieszkania.
  6. Kandydat/kandydatka zakwalifikowany/a do udziału w projekcie zobowiązany jest do jego potwierdzenia w ciągu 1 dnia od uzyskania wyników naboru.
  7. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie przed rozpoczęciem czynności przygotowawczych do mobilności w ramach projektu któregoś z zakwalifikowanych Uczestników/Uczestniczek Projektu na jego miejsce zostanie zaproszona osoba z listy rezerwowej.
  8. W przypadku zwolnienia miejsca przez dotychczasowego Uczestnika/Uczestniczkę  w trakcie realizacji stażu zawodowego, po uzyskaniu opinii Komisji rekrutacyjnej i po uzgodnieniu z odpowiednim Partnerem z Hiszpanii lub z Portugalii, na zwolnione miejsce zostanie zaproszona osoba z listy rezerwowej.
  9. Na udział w projekcie zostaną zawarte dokumenty określone w § 2 ust. 8. W przypadku niepełnoletnich Uczestników/Uczestniczek dokumenty będą podpisywane z rodzicem lub opiekunem prawnym.

  § 5 Prawa i Obowiązki Uczestników Projektu

  Każdy/a Uczestnik/Uczestniczka Projektu zobowiązany/a jest do:

  1. Udziału na poziomie min. 90 % frekwencji w zajęciach przygotowawczych z zakresu:
  1. języka angielskiego,
  2. kulturowego,
  3. pedagogicznego.
  1. Uczestnictwa we wszystkich spotkaniach informacyjnych w czasie trwania projektu zarówno przed wyjazdem, w czasie pobytu na stażu zawodowym jak i po powrocie.
  2. Dokładnego i terminowego wypełniania określonej dokumentacji w tym: dzienniczka stażu, ankiet, testów, arkuszy itp. zarówno przed wyjazdem, w czasie pobytu na stażu zawodowym jak i po powrocie.
  3. Przygotowania wymaganego zapisami programu Erasmus + raportu oraz rozliczenia się z nauczycielem z wykonanych zadań podczas pobytu na stażu zawodowym.
  4. Gromadzenia podczas pobytu na stażu zagranicznym materiałów do opracowania narzędzi promocyjnych upowszechniających rezultaty projektu zapisanych we wniosku aplikacyjnym oraz uczestniczenia w spotkaniach promocyjnych upowszechniających rezultaty projektu.
  5. Współpracy z nauczycielami zaangażowanymi w realizację  projektu w szkole oraz podczas pobytu w Hiszpanii i Portugalii.
  6. Odbycia stażu zawodowego zgodnie z programem stażu zachowując 100% frekwencję.
  7. Uczestnictwa w realizacji programu kulturowego zagwarantowanego w czasie pobytu w Hiszpanii i Portugalii.
  8. Bezwzględnego przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa podczas podróży, odbywania stażu zawodowego, udziału w programie kulturowym, przebywania na terenie miejsca zakwaterowania i podczas spędzania czasu wolnego.
  9. Bezwzględnego przestrzegania zakazu spożywania alkoholu, palenia tytoniu, zażywania narkotyków i innych środków psychoaktywnych w czasie trwania mobilności. W przypadku stwierdzenia naruszenia przedmiotowych zakazów Uczestnik/Uczestniczka bezwzględnie zostanie usunięty/a z udziału w projekcie i obciążony wszystkimi kosztami poniesionymi na organizację jego/jej wyjazdu łącznie z karami naliczonymi przez Narodową Agencję Programu Erasmus +.
  10. Bezwzględnego przestrzegania poleceń opiekuna wyjeżdżającego z Uczestnikami/Uczestniczkami.
  11. Posiadania ważnych dokumentów uprawniających do pobytu poza granicami kraju tj. ważnego dowodu osobistego, paszportu, dokumentów uprawniających do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej tj. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ponadto Uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną i dokumenty uprawniające do pracy w danym zawodzie jeżeli są wymagane.

  § 6 Zasady rezygnacji z uczestnictwa w Projekcie

  1. Projektodawca zastrzega sobie możliwość wykluczenia Uczestnika/Uczestniczki z projektu w przypadku naruszenia niniejszego Regulaminu, zasad współżycia społecznego lub rezygnacji z nauki w szkole objętej projektem.
  2. Rezygnacja przez Uczestnika/Uczestniczkę po rozpoczęciu udziału w projekcie co do zasady nie jest możliwa z wyjątkiem złożenia pisemnej rezygnacji przed rozpoczęciem czynności przygotowawczych do mobilności.
  3. Rezygnacja w trakcie korzystania ze wsparcia w ramach projektu jest możliwa tylko w przypadkach uzasadnionych i wynikających z przyczyn natury zdrowotnej lub działania siły wyższej i z zasady nie może być znana przez Uczestnika/Uczestniczkę w momencie rozpoczęcia udziału w Projekcie .
  4. W przypadku złożenia rezygnacji konieczne jest jej poparcie stosownymi dokumentami np. długotrwałym zwolnieniem lekarskim.
  5. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie w czasie pobytu poza granicami kraju, Uczestnik/Uczestniczka zobowiązany/a jest do samodzielnej organizacji powrotu do domu i na własny koszt.
  6. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie z przyczyn nieuzasadnionych Uczestnik/Uczestniczka może zostać obciążona kosztami poniesionymi na organizację jego/jej udziału w projekcie.

  § 7 Postanowienia końcowe

  1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają odpowiednie reguły i zasady wynikające z Programu Erasmus+, a także przepisy wynikające z właściwych aktów prawa wspólnotowego i polskiego, w szczególności kodeksu cywilnego, ustawy o ochronie danych osobowych.
  2. Regulamin obowiązuje w okresie realizacji Projektu.
  3. Projektodawca zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w każdym czasie.

   

   

   

 • Festiwal Pieśni Patriotycznej

  Festiwal Pieśni Patriotycznej

  Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczestniczyli w IV Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 7 listopada br. w I LO w Brodnicy.       

              Festiwal rozpoczął obchody  Narodowego Święta Niepodległości w naszym powiecie. Uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjów i szkół  ponadgimnazjalnych.  CKZiU reprezentowało sześcioro uczniów: Joanna Wasik , Bartłomiej Kozikowski, Dominika Krajewska, Krzysztof Gliniecki, Karol Małkowski i Natalia Żurańska.

              Konkursowe występy oceniało jury w składzie: pani Danuta Grzyb, pani Justyna Bartoszewska i pani Wiesława Lewandowska.

              Nagrodzeni uczniowie CKZiU:          

  1) II miejsce Natalia Żurańska z Technikum im. Zesłańców Sybiru

  2)  wyróżnienie – Joanna Wasik z Technikum w Brodnicy

  3) II miejsce w kategorii zespołów – Natalia Żurańska, Krzysztof Gliniecki i Karol Małkowski z Technikum im. Zesłańców Sybiru

                  Uczniów przygotowali nauczyciele: pani Justyna Bartoszewska (Technikum im. Zesłańców Sybiru)  i pan Jakub Cybulski (Technikum w Brodnicy).

   

 • Erasmus+ w CKZiU

  Erasmus+ w CKZiU

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przystępuje do realizacji projektu Erasmus+.

   

              Edycja projektu przewidziana jest na dwa lata i potrwa do czerwca 2018 r. W tym czasie 60 uczniów naszej szkoły skorzysta z możliwości odbycia jednomiesięcznych staży zagranicznych w Hiszpanii i Portugalii.

              Naszymi partnerami, którzy stworzą możliwości ich odbycia są:

   

  1. EUROPROYECTOS ERASMUS+ - hiszpańska firma szkoleniowa oraz agencja pośrednicząca, która przyjmuje m.in. stażystów   w Andaluzji na południu Hiszpanii, a dokładniej w Granadzie, Kordobie i Martos (Jaén), gdzie znajdują się siedziby firmy.

   

  1. Intercultural Association Mobility Friends - organizacja pozarządowa z siedzibą w Barcelos w Portugalii, która promuje i wspiera wymiany międzynarodowe w ramach programów mobilności.

  Uczestnictwo w projekcie ma w efekcie doprowadzić do:

  1. poprawy  przekazywania i zdobywania wiedzy,
  2. poszerzenia horyzontów uczniów,
  3. poszerzenia możliwości rozwoju zawodowego uczniów,
  4. wzmocnienie i uatrakcyjnienia wizerunku szkoły,
  5. poszerzenia bazy partnerów o instytucje europejskie.

  Na czym przede wszystkim skorzystają nasi uczniowie?

  Wymiernymi efektami udziału uczniów w projekcie, będą:

  1. uzyskanie przez uczniów dokumentu EUROPASS CV i EUROPASS MOBILNOŚĆ
  2. zwiększenie kompetencji w zakresie j. angielskiego, w tym branżowego
  3. wzrost poziomu kwalifikacji i kompetencji zawodowych
  4. wzrost poziomu posiadanych kompetencji społecznych

              Wsparciem projektowym, w tej edycji Erasmusa+ objętych zostanie po 15 uczniów z klasy III Technikum Informatycznego, Budowlanego, Mechatronicznego w 2017 r. oraz grupa 15 uczniów z obecnej klasy II Technikum Logistycznego w 2018 r.

               Koordynatorem  projektu jest pan  Mirosław Wołojewicz.

   

              Informacje na temat rekrutacji i warunków uczestnictwa w projekcie będą zamieszczane na stronie internetowej w zakładce Erasmus+. Prosimy o śledzenie wiadomości.

   

             

   

 • Szkolny etap konkursu „Indeks dla rolnika”

  Szkolny etap konkursu „Indeks dla rolnika”

  28.10.2016 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy (ul. Karbowska) odbył się szkolny etap konkursu „Indeks dla rolnika”.

              Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 50 pytań. Do etapu II zakwalifikowali się : Bartłomiej Lewicki -  kl. III TR, Łukasz Gazda -  kl. IV TR oraz Andrzej Zapadka  - kl. IV TR.

              Szkolny etap konkursu przygotowała i przeprowadziła pani Anna Rumińska.

              II etap konkursu odbędzie się 06 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu i będzie polegał na rozwiązaniu testu z dwóch bloków tematycznych: produkcja roślinna oraz  produkcja zwierzęca.

  Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu, Wydział Rolnictwa i Biotechnologii oraz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

  Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem, poszerzenie wiedzy rolniczej oraz łączenie teorii z praktyką. Na laureatów czekają indeksy szkoły wyższej.

   Trójce naszych uczniów życzymy powodzenia!

   

 • Wycieczka uczniów Technikum Mechatronicznego

  Wycieczka uczniów Technikum Mechatronicznego

  27 października  br. uczniowie klas drugich Technikum Mechatronicznego z ulicy Mazurskiej zwiedzili toruńską spółkę  EMTOR.

              Spółka EMTOR jest największą prywatną firmą na rynku wózków widłowych w naszym kraju. Firma działa od ponad 28 lat w obszarach: usług, handlu i wyposażenia transportu wewnętrznego w wózki widłowe. W latach 2000 - 2008 EMTOR był oficjalnym przedstawicielem Toyota Industrial Equipment Europe w Polsce. W tym okresie spółka stała się czołowym dostawcą wózków widłowych w Polsce.

              W 2009 roku EMTOR nawiązał współpracę z firmą NACCO Materials Handling Europe – producentem marki Yale - jednej z najlepszych w branży. W chwili obecnej EMTOR zatrudnia ponad 260 pracowników.

              Uczniowie „mechatronika” zapoznali się z procesem przygotowania gotowego wyrobu od producenta pod wymagania konkretnego klienta. Firma prowadzi szeroko zakrojony serwis, posiada sieć oddziałów i punktów serwisowych w całej Polsce. Uczniowie mieli możliwość napisania testu rekrutacyjnego. Wstępne wyniki wskazują, że 23 uczniów klasy drugiej już teraz zakwalifikowałoby się do pracy w firmie. Być może po ukończeniu szkoły przystąpią do prawdziwej rekrutacji i podejmą pracę w spółce EMTOR.

   

 • Uczniowie CKZiU uczestnikami Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej

  Uczniowie CKZiU uczestnikami Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej

  26 października 2016 roku w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy (ulica Karbowska) odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Młodzieży OHP.

              W turnieju uczestniczyły reprezentacje wszystkich jednostek organizacyjnych Kujawsko- Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy - drużyny Ośrodka  Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu oraz Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu i Hufców Pracy w Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Włocławku.

              Reprezentacje były mieszane i  składały się z 8 zawodników - 4 dziewcząt i 4 chłopców, mecze rozgrywane były w 2 grupach, jednocześnie na dwóch boiskach.

              Najlepszą drużyną turnieju została drużyna z Torunia, naszym reprezentantom w składzie Anna Dąbrowska, Paulina Kucińska, Marta Trzcińska i Natalia Wensławska (wszystkie z klasy II f ZSZ) oraz Krzysztof Domagalski, Martyn Gmiński, Mateusz Kaźmierczak i Sebastian Tykarski (wszyscy z klasy I a ZSZ) nie udało się stanąć na podium.

              Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Wojewódzkiego Komendanta, medale oraz nagrody rzeczowe, natomiast laureaci II i III miejsca puchary i medale. Nagrody wręczali Komendant HP Dariusz Malinowski i Dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski. Specjalną nagrodę dla najlepszej zawodniczki i zawodnika Turnieju ufundował Poseł na Sejm RP Paweł Szramka. Otrzymali je uczniowie hufca bydgoskiego oraz toruńskiego.

              Impreza przebiegała w sportowej, miłej atmosferze, podczas zawodów panowała dyscyplina i zasady „fair play”. Młodzież doskonale bawiła się zarówno na boisku, jak i poza nim,  nawiązując nowe znajomości i przyjaźnie.

 • Uczniowie CKZiU na spotkaniu Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP

  Uczniowie CKZiU na spotkaniu Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP

  Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy uczestniczyli w spotkaniu Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP.

              Spotkanie odbyło się 26 października br. w Brodnicy. Jego  gospodarzem był Hufiec Pracy z Komendantem Dariuszem Malinowskim na czele. W spotkaniu uczestniczyły jednostki z Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Włocławka oraz Grudziądza – razem prawie czterdzieścioro młodych ludzi. Brodnicę reprezentowali uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: Kamila Ostrowska, Dominika Włodarczyk, Tomasz Bojanowski (Gimnazjum dla Dorosłych) oraz  Patrycja Madejewska, Marta Rubalewska, Mateusz Walkiewicz (Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Brodnicy).

              Pierwsza część spotkania dobyła się w brodnickim muzeum. Młodzież wysłuchała prelekcji przewodnika na temat historii miasta, obejrzała ekspozycję prezentującą region brodnicki w średniowieczu oraz rzeźby i detale architektoniczne z kaplicy zamkowej, a także weszła na wieżę zamkową, skąd mogła podziwiać  panoramę Brodnicy. Następnie zwiedzający przeszli do Centrum Edukacji Ekologicznej, usytuowanego w XVII-wiecznym spichlerzu. Głównym tematem zajęć były zagadnienia związane ze  zmianami i zniszczeniem środowiska naturalnego wynikającymi z działalności człowieka i możliwościami naprawy lub minimalizowania szkód. Pojawiły się także aspekty historyczne, młodzież obejrzała wystawę ukazującą rozwój społeczności sprzed 10 tysięcy lat, kiedy człowiek był integralną częścią środowiska przyrodniczego

              W części warsztatowej, która odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na ulicy Karbowskiej, młodzież zaprezentowała Plan Rady Młodzieży  na rok szkolny 2016/2017 oraz plany realizacji inicjatyw młodzieżowych.  Następnie  odbyły się demokratyczne wybory do Wojewódzkiej Rady Młodzieży. Brodniczanka Patrycja Madejewska z klasy II f ZSZ została wybrana na stanowisko sekretarza.

 • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

  Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

  Uczniowie Technikum Logistycznego zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

              W I etapie  Olimpiady wzięło udział 7806 uczestników z 316 szkół z całego kraju. Do II etapu zakwalifikowało się 712 uczniów z 216 szkół ponadgimnazjalnych. 

  Wśród nich są cztery osoby z naszego Technikum Logistycznego: Katarzyna Lewandowska z II TL, Julita Nasiłowska z II TL, Wojciech Ostrowski z III TL , Kamil Sadowski z III TL.

  Uczniowie Ci wykazali się największą wiedzą z zakresu transportu, spedycji i logistyki. 

              2 grudnia wezmą udział w etapie okręgowym Olimpiady. Jej organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.Na zwycięzców czekają indeksy na studia, wartościowe nagrody rzeczowe, płatne staże i zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

   

 • Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  25 października 2016 r. odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK na szczeblu szkolnym.

              W olimpiadzie brali udział uczniowie z klasy III Technikum Ekonomicznego z CKZiU z ulicy Mazurskiej.

              Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące uczennice:

                          Mirosława Rutkowska

                          Aleksandra Jasiewicz

                          Weronika Żulewska

  Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez:

  1. kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych,
  2. pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia,
  3. inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

  Olimpiada,  mimo charakteru konkursowego, nie jest nastawiona na rywalizację, a na wymianę doświadczeń oraz rozwijanie i doskonalenie swoich umiejętności.

              Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny, rejonowy, wojewódzki (inaczej okręgowy) i krajowy czyli centralny. Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia.

 • Pracownia sprzedaży w CKZiU

  Pracownia sprzedaży w CKZiU

  W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy  na  ul.   AlejaLeśna 2  działa pracownia sprzedaży.

            Słuchacze zdobywają tam  umiejętności  i kwalifikacje dotyczące np. obsługi kasy fiskalnej  z    fakturowaniem. Obecnie w pracowni odbywają się Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w  zawodzie sprzedawca- kwalifikacja A 18, działa również kawiarenka  szkolna. Zajęcia z       kwalifikacji A18  prowadzą  panie : Jolanta Mączkowska  i Zyta Warachowska.  Panie  opiekują się również kawiarenką .

   

strona: