• Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

    Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

    22 marca 2016 r.  w naszej szkole zorganizowaliśmy już po raz drugi Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

                Uczestniczyło w nim kilkunastu solistów, jeden duet i jeden kwartet. Jurorzy -  pani Beata Zakrzewska, pani Anna Kowalska i pan Jakub Cybulski -  oceniali uczestników, zwracając uwagę nie tylko na stronę muzyczną, ale także na poprawność językową oraz wrażenie artystyczne.             Najlepiej zaprezentował się uczeń klasy 1 a TMe -  Mateusz Zabłocki.  Drugie miejsce ex aequo przypadło  Beacie  Dworznik z klasy 2 TML oraz kwartetowi  "Radioaktywne" z 3 TB. Trzecie miejsce - również  ex aequo – jurorzy przyznali  Magdalenie Grapatyn z 3TB oraz duetowi: Aleksandra Jasiewicz z 2 TE i Patrycja Gutowska z 1 TL.

                Jury wyróżniło też  Aleksandrę Lewandowską  z 4 TL Wojciecha Głowaczewskiego z 3 a TL.

                Radosław Walczak z klasy 4 TMe  podczas konkursu zaprezentował własny utwór pt."Electric Rose".

                Organizatorem przedsięwzięcia była pani  Anna Kwiatkowska.

     

  • Konkursy geograficzne

    Natalia Kulwicka z klasy III Technikum Ekonomicznego uczestniczyła w eliminacjach  wojewódzkich  42. Olimpiady Geograficznej.

                Pierwszy etap olimpiady polegał na napisaniu pracy na jeden  z tematów   zaproponowanych  przez jury Olimpiady. Natalia  wybrała temat „Śladami przodków – trasa wycieczki po okolicach miejscowości Mełno i Księte”. Pozytywna ocena jury zapewniła Natalii udział w kolejnym – wojewódzkim – etapie Olimpiady, który odbywał się w Toruniu.

                Natalia nie zakwalifikowała się do  ogólnopolskiego finału, ale ma szansę poprawić swój wynik za rok, podczas  kolejnej edycji Olimpiady. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem pani Aleksandry Roznerskiej.

             Nauczyciele geografii – pani Aleksandra Roznerska i pan Krzysztof Roznerski – przeprowadzili szkolny etap konkursu geograficznego „Mistrz  Mapy”.

                W konkursie czestniczyło  41 uczniów ze wszystkich klas technikum. Najlepsi zakwalifikowali się do finału, czyli Powiatowego Konkursu Geograficznego, który odbędzie się 31 marca br. w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Są to: Kinga Betlejewska i Mirosław Skiba z klasy IV TL oraz Mikołaj Piotrowski, Karolina Lewandowska i Ewelina Pawelska z klasy IV TE.

  • Pielgrzymka maturzystów

    Pielgrzymka maturzystów

    11 marca br. uczniowie klas maturalnych naszego technikum uczestniczyli w tradycyjnej  pielgrzymce na Jasną Górę.

                Uczniom towarzyszyli wychowawcy  (panie Aleksandra Roznerska i Katarzyna Klenowicz oraz pan Arkadiusz Nagórski) katecheci (panie Katarzyna Gniadkowska i Katarzyna Szymołon), opiekę duszpasterską zapewnił ksiądz Artur Jankowski.

                Maturzyści uczestniczyli między innymi w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Poprowadził ją ksiądz Artur, a rozważania  do kolejnych stacji czytała Angelika Wiechowska z klasy IV TE. Wszystkie teksty nawiązywały do współczesnych postaw młodych ludzi, ich rozterek, poszukiwań i błędów.

                Najważniejszym punktem programu była Msza Święta w kaplicy Matki Bożej, którą w intencji naszych maturzystów celebrował ksiądz Artur. W swoim kazaniu zwrócił się do młodzieży z ważnym przesłaniem związanym z wyborem dalszej drogi życiowej. Życzył mądrych decyzji i udanych wyborów.  Wspomniał też o narodzinach swojego powołania, zwracając uwagę na konieczność wsłuchiwania się w swój wewnętrzny głos, który bywa lepszym doradcą niż otaczający nas ludzie.  Liturgię Słowa czytała   Angelika Wiechowska z klasy IVTE, a oprawę muzyczną (gra na jasnogórskich organach i śpiew) zapewnił Adrian Drumiński z klasy IV TI.

                Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń i – miejmy nadzieję – duchowej siły przed trudami egzaminów maturalnych i zawodowych.

                Wielu maturzystów  odwiedziło Jasną Górę po raz pierwszy, toteż chętnie wykorzystywali  czas wolny na zwiedzanie klasztoru i oczywiście indywidualne modlitwy.

                W pielgrzymce uczestniczyło 54 maturzystów. Organizacją wyjazdu zajmowała się pani Katarzyna Szymołon.

     

  • Kampania "Drugie życie"

    Kampania "Drugie życie"
    10 marca br. gościliśmy w naszej szkole prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Włodarczyka. 
    Profesor Zbigniew Włodarczyk -  jeden  z najlepszych polskich transplantologów – jest  szefem Kliniki Transplantologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy oraz Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego. Specjalizuje się w przeszczepach nerek.
    Pan profesor spotkał się z dużą grupą uczniów naszej szkoły. W  fachowy i jednocześnie prosty sposób przedstawił zagadnienie    transplantacji od strony medycznej. Zwrócił szczególną uwagę na sposób stwierdzania śmierci mózgowej pacjenta, przedstawił również trudną rolę lekarzy, którzy muszą poinformować rodzinę o śmierci bliskiej osoby i jednocześnie przekonać ją, by wyraziła zgodę na przeszczep.  
    Uczestnicy spotkania uzyskali też odpowiedź na wiele pytań, między innymi: „Czy płuca palacza nadają się do przeszczepu?” „Który narząd najtrudniej przeszczepić?” „Czy osoba po żółtaczce zakaźnej może być  dawcą organów?”
    Po spotkaniu można było podpisać  oświadczenia woli. 
    Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej w szkole kampanii „ Drugie życie – transplantacja - masz dar uzdrawiania”. Szkolnym koordynatorem kampanii jest pani Alina Betlejewska, a szczególnym zaangażowaniem wyróżniają się uczennice klasy I TE. 
  • Na Powiatowym Kiermaszu Wielkanocnym

    Na Powiatowym Kiermaszu Wielkanocnym

     12 marca 2016 roku  grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła wraz z nauczycielami w  I Powiatowym Kiermaszu Wielkanocnym, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w auli I LO w Brodnicy.

             Podczas kiermaszu miała miejsce między innymi prezentacja dorobku szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem: „ Cudze chwalicie, swego nie znacie”.          Naszą szkołę reprezentowały utalentowane wokalistki:  Katarzyna Sułkowska z kl. III TE, Magdalena Grapatyn  z III TB i Joanna  Wasik z II TI. Dziewczęta zaprezentowały poezję śpiewaną  z repertuaru  Starego Dobrego Małżeństwa. Akompaniował im pan Jakub Cybulski.   Uczennice klasy II TE - Karolina Gąsiorowska, Izabela Topolewska i Sandra Śliwińska -   recytowały wiersze wprowadzające w atmosferę oczekiwania na wiosnę. Ich występ przygotowała pani Diana Zabłotna.  

             Przygotowaliśmy również prezentację oferty edukacyjnej naszej szkoły.          Młodzież ucząca się w Technikum Budownictwa, Technikum Mechatronicznym  i Technikum Logistycznym zapoznawała mieszkańców powiatu ze specyfiką kształcenia  w poszczególnych zawodach.   Nad prezentacją oferty kształcenia czuwali: pani wicedyrektor Violetta Sternicka, pani  Justyna Szczepańska oraz panowie  Sławomir Krawulski i Andrzej Wiśniewski.  

             W kiermaszu uczestniczyli też członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego, którzy pochwalili się swoimi pasjami i osiągnięciami.

     

  • Czytanie na ekranie

    Czytanie na ekranie

    Mateusz Domagalski z klasy III Technikum Budownictwa po raz kolejny uczestniczył w nagraniu programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie”.

                Tym razem był to program z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie czytane wiersze dotyczyły więc kobiet i miłości. Mateusz zaprezentował utwór Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej pt. Złote myśli kobiety”. Złożył również wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta.

                Program był emitowany w dniach 8 – 12 marca br. w telewizji Eltronik. Akcja „Czytanie na ekranie” to wspólne przedsięwzięcie Telewizji Eltronik oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy. Uczniów naszej szkoły do nagrań przygotowuje pani Agnieszka Gęsicka.

  • Konkurs matematyczny

    Konkurs matematyczny

    3 marca br. w naszej szkole odbył się po raz trzeci Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA – etap pierwszy.

                W konkursie uczestniczyło 60 uczniów ZSZ w trzech kategoriach: klasy I, II i III. Zadania okazały się bardzo ciekawe, zmuszały do myślenia i szukania niekonwencjonalnych rozwiązań. Wyniki poznamy w kwietniu, a finał konkursu z udziałem najlepszych odbędzie się 29 kwietnia br. w Warszawie lub Wrocławiu.

                Koordynatorem szkolnego etapu konkursu był pan Antoni Dogoński a pomagały mu panie Jowita Kisicka i Alina Ronowicz.

  • Świąteczna zbiórka żywności

    Świąteczna zbiórka żywności

    W dniach 26 i 27 lutego oraz 4 i 5 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności PCK.

    Akcja miała miejsce w  wielu brodnickich sklepach. Odbywała się pod hasłem „Pomóż tym, którzy tej pomocy potrzebują.”  Tym razem naszą szkołę reprezentowało aż 112 wolontariuszy z 20 klas. Młodzież zachęcała klientów brodnickich sklepów do zrobienia zakupów dla osób potrzebujących z powiatu brodnickiego. Kosze kwestujących zapełniały się różnymi produktami: cukier, mąka,  oleje, dżemy, słodycze i wiele innych. Z zebranej żywności zostaną przygotowane świąteczne paczki, które z pewnością ucieszą  wiele rodzin.

                Kwestujący to uczniowie następujących klas: I TL, IV TE, II TE, III TE, I TEI, I b TMe, I a TMe, III d, III e, II TML, I TI, I TE, I TB, II TL, III a TL, II TMH, II g, I g, II TB, III TI.

                Zbiórkę zorganizowała pani Katarzyna Klenowicz przy współpracy z Zarządem PCK w Brodnicy.

  • Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach

    Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach

    2 marca 2016 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy, odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych.

                W zawodach wzięły udział trzy szkoły z naszego powiatu: I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy i Zespół Szkół Zawodowych, w sumie trzydzieścioro uczestników. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim szachów błyskawicznych, dziewięciorundowym. Walczono zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.

                         Drużynowo wygrali zawodnicy z I LO - 25 pkt. Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół  Zawodowych  - 23 pkt, a  trzecie miejsce przypadło  Zespołowi Szkół Rolniczych  - 16 pkt.

                         W kategorii dziewcząt zwyciężyła Agnieszka Hein z I LO, druga była Anna Szynkowska z  ZSZ, trzecia Mirosława Rutkowska  - również z ZSZ.

                         W kategorii chłopców najlepszy okazał się Dawid Geworgian z  I LO, drugi - Przemysław Lewandowski z ZSR, trzeci - Grzegorz Czubak z  I LO.

                Mistrzostwa przygotowali: pani  Anita Głodowska i pan Krzysztof Wydra.  Sędziowali: pan Henryk Milewski i pan Marcin Kołodziejski. Nagrody, medale, puchary i dyplomy wręczyli: Starosta Brodnicki, pan Piotr Boiński,  i Dyrektor ZSZ, pan  Jacek Gniadkowski.

                Fundatorzy nagród:  Starostwo Powiatowe w Brodnicy i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych w Brodnicy.

     

  • Kampania "Drugie życie"

    Kampania "Drugie życie"

    1 marca 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy  brali udział w spotkaniu na temat transplantacji narządów i tkanek.

                Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Drugie życie- transplantacja- masz dar uzdrawiania”, do której  ZSZ  został zakwalifikowany jako jedna z 32 szkół w województwie kujawsko -pomorskim.  Celem kampanii jest propagowanie idei przeszczepu organów. Jej organizatorem jest  firma Fresenius Medical Care, a patronat objęło m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej.

                Uczniowie poznali główne cele i zadania Kampanii „Drugie życie”. Obejrzeli   prezentację multimedialną  opisującą tematykę przeszczepiania narządów oraz  film „Esperanza”, który trafnie obrazuje omawiane zagadnienie.  Materiały prezentowane podczas spotkania przekazała firma Fresenius Medical Care.  Po spotkaniu można było uzyskać oświadczenia woli i obejrzeć plakaty dotyczące  przekazywania narządów wykonane przez uczniów ZSZ.
                Działania  prowadzone w szkole mają zainicjować dyskusję i spowodować wzrost
    świadomości młodych ludzi oraz osób w ich otoczeniu w zakresie transplantologii.

                W  akcji na rzecz kampanii biorą udział uczennice kl. I Technikum Ekonomicznego : Patrycja Domżalska, Paulina Karasiewicz, Daria Świątek, Andżelika Barańska, Izabela Stankowska, Klaudia Marciniak, Alicja Gryszko, Sylwia Stawicka.
                Szkolnym koordynatorem jest  pani Alina Betlejewska.

  • Promocja ZSZ w Mrocznie

    Promocja ZSZ w Mrocznie

    26 lutego 2016 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani wicedyrektor Violetty Sternickiej uczestniczyli w Dniu Zawodoznawczym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Mrocznie.

                    Już od kilku lat jesteśmy zapraszani do Mroczna w celu zaprezentowania gimnazjalistom oferty edukacyjnej ZSZ. Tym razem naszą szkołę prezentowali: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Paulina Burnicka oraz uczniowie klasy III Technikum Mechatronicznego- Rafał Leleniewski  i Sebastian Radomski.

  • Certyfikat Zadowolony Konsument

    Certyfikat Zadowolony Konsument

    Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy został wyróżniony certyfikatem „Zadowolony Konsument”, który potwierdza wysoką jakość  oferowanych usług, jest wyrazem uznania i zaufania klientów.

                Organizatorem programu „Zadowolony Konsument” jest Europejskie Centrum Wspierania Marketingu w Rybniku. Uczestnicy programu są polecani przez swoich „zadowolonych klientów”, czyli w wypadku szkoły przez uczniów, absolwentów lub rodziców. Zespół potralu oraz aplikacji mobilnej http://zadowolonykonsument.pl/ weryfikuje zgłoszoną  kandydaturę między innymi na podstawie opinii zamieszczanych  na poralach społecznościowych oraz ankiet.

                 ZSZ jest postrzegany jako szkoła bezpieczna, przyjazna uczniom, zapewniająca dobre przygotowanie do egzaminów zawodowych i maturalnych, dobrze wspólpracująca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

                Certyfikat „Zadowolony Konsument” daje szkole możliwość prezentowanie swojej oferty na portalu internetowym – w gronie najlepszych firm cieszących się zaufaniem konsumentów.  Wysoka ocena uczniów i ich rodziców jest też powodem do satysfakcji, bo są to zwykle bardzo wymagający i krytyczni  „konsumenci”.   

  • Laureatka konkursu przyrodniczego

    Laureatka konkursu przyrodniczego

    Joanna Janiszewska  - uczennica klasy IV Technikum Ekonomicznego - zdobyła wyróżnienie w konkursie "W pogoni za bielikiem" .

                Konkurs, zorganizowany przez Stowarzyszenie "Tilia" w Toruniu oraz Szkołę Leśną na Barbarce, był adresowany do  uczniów wszystkich szkół  z województwa kujawsko – pomorskiego. Organizatorzy postawili sobie za cel zachęcenie uczniów do obserwacji przyrodniczych, ukazanie piękna i bogactwa przyrody, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród młodzieży szkolnej.

                Zadanie uczestników konkursu polegało na dokończeniu rozpoczętego przez organizatorów komiksu na temat ochrony bielika.            Joanna Janiszewska przygotowała swoją pracę pod kierunkiem pani  Agnieszki Gęsickiej. Była jedną z 20 osób wyróżnionych przez jurorów. W konkursie udział wzięło 420 uczniów.

     

  • Studniówka 2016

    Studniówka 2016

    5 lutego  br.  w restauracji „U Bosmana” odbyła  się tradycyjna studniówka  uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy.  

                Bawiło  się  235  osób.  Do tańca grał zespół Refleks, entuzjastycznie przyjęty przez uczestników balu. Bohaterami wieczoru byli oczywiście uczniowie klas maturalnych  oraz ich partnerki  i partnerzy.  W tym roku szkolnym do matury przygotowują się uczniowie  pięciu klas technikum:

    Technikum Ekonomiczne – wychowawczyni mgr Katarzyna Klenowicz

    Technikum Budownictwa i Technikum Handlowe  - wychowawca mgr Arkadiusz Nagórski

    Technikum Informatyczne – wychowawczyni mgr Aleksandra Roznerska

    Technikum Logistyczne –– wychowawczyni mgr Anna Suchodolska

    Technikum Mechatroniczne – wychowawczyni  mgr Alina Betlejewska

                Zgodnie z tradycją maturzyści zaprosili do wspólnej zabawy dyrekcję szkoły,  grono pedagogiczne oraz przedstawicieli rodziców.

                Uroczystość poprowadzili uczniowie: Katarzyna Cieśnik i Karol Krajewski.

                Bal otworzył  Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych – pan  Jacek Gniadkowski, który   wzniósł toast za pomyślność egzaminów maturalnych i dyplomowych.

                Zaproszenie na bal przyjął również Starosta Brodnicki, pan Piotr Boiński, który także złożył życzenia naszym maturzystom – wspaniałej zabawy podczas studniówkowego balu, a potem sukcesów na egzaminach.

                Zgodnie z tradycją młodzież  zatańczyła poloneza przygotowanego przez panią  Anitę Głodowską i pana Ryszarda Guta.  Pierwszą parę tworzyli Dyrektor ZSZ, pan Jacek Gniadkowski, oraz uczennica klasy IV TL, Natalia Mikołajek.

                Jedną z atrakcji balu był konkurs tańca. Jurorzy najwyżej ocenili umiejętności  Natalii  Mikołajek  z klasy IV TL oraz jej partnera. Królową balu  została Aleksandra Lewandowska (klasa IVTL), a królem –Szymon Piotrowski (klasa IVTMe).

                Kolejną atrakcją okazała się zumba poprowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego: panie Anitę Głodowską  i Magdalenę Nowakowską oraz pana Mateusza Gutfelda.

                Maturzyści podziękowali symbolicznym kwiatkiem dyrekcji szkoły, wychowawcom oraz  rodzicom za trud nauczania i wychowania. Specjalne podziękowania kierują pod adresem rodziców, którzy wsparli finansowo organizację balu, sponsorując między innymi nagrody. Byli to: pani Danuta Janiszewska, pan Tadeusz Sokołowski – Zakład Usług Leśnych, pan Zbigniew Kłosiński – Zakład Wodno-Kanalizacyjny i C.O,  pan Piotr Grajkowski – Zakład Budowlany.

     

  • Wycieczka do Teatru Muzycznego

    Wycieczka do Teatru Muzycznego

    14 stycznia  br. młodzież z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyła  w wycieczce do Teatru Muzycznego w Gdyni. Tym razem klasy III TE i III TI wybrały się na spektakl pt. „Chłopi”.

                Wycieczka rozpoczęła się wizytą w  Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Młodzież obejrzała  eksponaty  z czasów Solidarności,  m. in. słynną bramę stoczni,  pomnik Trzech Krzyży, autentyczny radiowóz Milicji Obywatelskiej, suwnicę, na której pracowała Anna Walentynowicz, atrapę okrągłego stołu, pokój przesłuchań, pokój perelowski, ubrania, kaski stoczniowców, powielacze "bibuły", autentyczne plakaty o strajkach, tajne czasopisma solidarnościowe i inne.

                Pobyt w muzeum był bardzo cenną interaktywną lekcją najnowszej historii. Po krótkim odpoczynku nad morzem rozpoczęła się niezwykła lekcja języka polskiego.              Uczestnicy wycieczki obejrzeli musicalową wersję szkolnej lektury, czyli „Chłopów” wg powieści W. Reymonta. Wojciech Kościelniak, autor adaptacji i reżyser, wybrał z czterotomowej  powieści wszystko, co najważniejsze, dostosowując konflikt  fabularny do reguł niełatwego gatunku, jakim jest musical. W widowisku zagrało osiemdziesięciu aktorów. Szczególnie imponujące okazały się sceny zbiorowe, perfekcyjnie zagrane i zaśpiewane, np. wesele Boryny, jarmark w Tymowie, darcie pierza, walka o las, wypędzenie Jagny i wiele innych.  Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem spektaklu. Okazało się, że napisana ponad sto lat temu powieść W. Reymonta wystawiona w wersji musicalowej nie jest już tylko kolejną nudną lekturą, ale  przepiękną opowieścią o ludzkich namiętnościach i życiu we wspólnocie, która rządzi się swoimi prawami i nie chce tolerować „odmieńców”.

                Po spektaklu uczniowie i opiekunowie  mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z aktorami, którzy zostali po spektaklu specjalnie po to, by się spotkać się z brodniczanami. W ramach podziękowania za piękny spektakl otrzymali od uczniów ZSZ kwiaty i pięknie oprawione zdjęcie szkoły.

                Opiekunami młodzieży byli: panie Dorota Katolicka, Barbara Stefańska i pan Jakub Cybulski.

  • Olimpiada Przedsiębiorczości

    Olimpiada Przedsiębiorczości

    Cztery uczennice Technikum Ekonomicznego zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych  Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości.

    Tegoroczna – XI edycja przebiega pod hasłem „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”.    W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 18 uczniów klasy II i III  Technikum Ekonomicznego.  Do eliminacji okręgowych zakwalifikowały się: Małgorzata Cendrowska, Natalia Kulwicka, Katarzyna Nowakowska oraz  Magdalena Kroplewska. Uczennice przygotowują się do olimpiady pod kierunkiem nauczycielek podstaw przedsiębiorczości - pań Honoraty Karbowskiej i Wiesławay Wróblewskiej.

    Eliminacja okręgowe odbędą się 3 marca 2016 roku w Poznaniu.

  • Laureaci konkursu "Razem przeciw dopalaczom"

    Laureaci konkursu "Razem przeciw dopalaczom"

    Uczniowie technikum wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną „Razem przeciw dopalaczom” zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Bydgoszczy.

                Konkurs miał na celu uświadomienie młodym ludziom konsekwencji zdrowotnych wynikających z używania dopalaczy.

                W etapie powiatowym konkursu I  miejsce zajął Dominik Jarzembski, II miejsce – Mirosława Rutkowska, natomiast III miejsce – Joanna Wasik. Laureaci otrzymali dyplomy gratulacyjne.

  • Czytanie na ekranie

    Czytanie na ekranie

    Uczniowie  naszej szkoły kolejny raz  uczestniczyli w programie "Czytanie na ekranie".  

                Jest to wspólne przedsięwzięcie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy  oraz TVK Eltronik.

                18 grudnia br. siedmioro uczniów pod opieką pani A. Gęsickiej czytało przed kamerą fragmenty "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa,  wprowadzające w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  Efekty jeszcze w grudniu zobaczymy w TVK Eltronik. Zapraszamy!

                Utwór czytali  uczniowie: Paulina Jabłońska, Magdalena Grapatyn, Kinga Stankowska, Paulina Burnicka i Mateusz Domagalski z klasy III TB oraz Angelika Wiechowska (klasa IV TE), Karolina Berent (klasa II TML).

  • Projekt "Młodzi jeżdżą bezpieczniej"

    Projekt "Młodzi jeżdżą bezpieczniej"

    14 grudnia br. 500 uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej  uczestniczyło w realizowanym w naszej szkole projekcie „Młodzi jeżdżą bezpieczniej”.

                Zajęcia z młodzieżą prowadził współzałożyciel i prezes Fundacji Zielony Liść, pan Grzegorz Śliwiński. Były to praktyczne warsztaty zwracające uwagę na to, że alkohol jest jedną z przyczyn wypadków drogowych.  Uczestnicy zajęć poznali skutki wypadków, dowiedzieli się, jak  wygląda życie po traumie, usłyszeli o problemach, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne.  Uczniowie wykazali się dużą aktywnością, słuchali z zainteresowaniem, zadawali pytania, uczestniczyli w dyskusji.

                Koordynatorem programu „Młodzi jeżdżą bezpieczniej” w naszej szkole była pani pedagog, Dorota Wasielewska.

  • Kiermasz Mikołajkowy

    Kiermasz Mikołajkowy

    12 grudnia br. w naszej szkole miał miejsce I Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe.

                Jego celem było pokazanie tradycji i obyczajów ludowych, związanych ze świętami Bożego Narodzenia.  Aula szkolna zapełniła się stoiskami wystawców z całego powiatu.  Można było podziwiać i kupić oryginalne dekoracje świąteczne i upominki.  Kiermasz odwiedziło mnóstwo brodniczan. Świąteczną atmosferę zapewnił występ naszych uczennic – Katarzyny Sułkowskiej, Magdaleny Grapatyn i Joanny Wasik, które śpiewały kolędy.

strona: