• Przedstawienie bożonarodzeniowe

  Przedstawienie bożonarodzeniowe

  21 i 22 grudnia br. dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie CKZiU  obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Do Betlejem nie jest tak daleko”.

              Przedstawienie zostało przygotowane przez młodzież z Technikum imienia Zesłańców Sybiru pod kierunkiem nauczycieli -  pani Anny Gęsickiej i pani Joanny Kamińskiej.         Scenariusz przedstawienia -  oparty na realiach życia współczesnego człowieka  - uświadomił wszystkim, że tak naprawdę Betlejem jest bardzo blisko „(...) na odległość ludzkiego serca, na odległość myśli, na odległość otwartych szeroko ramion i na odległość otwartej dłoni. Każdego dnia można tu dojść”.

              Podczas występu uczniowie zaprezentowali również najpiękniejsze piosenki świąteczne, m.in. „Mario, czy Ty wiesz?” oraz „Przekażmy sobie znak pokoju".

                  Młodzi artyści zaprezentowali przedstawienie dwukrotnie – najpierw na ulicy Karbowskiej, a następnie na ulicy Mazurskiej.

 • Książki pod szkolną choinką

  Książki pod szkolną choinką

  20 grudnia 2016 r. nauczycielki bibliotekarki zorganizowały w holu CKZiU na ulicy Mazurskiej akcję wypożyczania książek.

              Było to jedno z wielu przedsięwzięć naszej biblioteki w ramach realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

              Tym razem w ramach promocji czytelnictwa książki „przywędrowały” z biblioteki szkolnej do holu głównego budynku. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogli wypożyczać nowości zakupione za pieniądze z projektu.

              Stoiska z książkami cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wypożyczaniu sprzyjała miła obsługa pań bibliotekarek oraz uczennic z aktywu bibliotecznego, a także świąteczna atmosfera: blask choinkowych świateł, melodie kolęd, zapach świątecznych pierników i owoców, którymi częstowano czytelników.

              Akcja trwała od godziny 9.00 do godziny 14.00. Czy jej efektem były ferie świąteczne z książką? Można mieć nadzieję, że tak właśnie było.

   

 • Turniej Mikołajkowy

  Turniej Mikołajkowy

  10 grudnia 2016 r. w CKZiU przy  ulicy Mazurskiej odbył się Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową Dziewczyn.

              Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania - fizycznego CKZiU w Brodnicy przy ul. Mazurskiej. W zabawie uczestniczyło sześć drużyn.

              Drużyny rozlosowano do dwóch grup, grano systemem "każdy z każdym", a następnie zespoły z tych samych miejsc w grupach rywalizowały o poszczególne miejsca.

               Ostateczna kolejność turnieju: 1. Aniołki Charliego, 2. Klasa  2 TEI, 3. Dream Team, 4. klasa 1 TE, 5. klasa 1aTL/1h, 6. klasa  2f.

              Najlepszą zawodniczką turnieju  została  Weronika Stefańska  z  klasy 3 TL, a odkryciem turnieju -   Natalia Olejnik z 1a TL.

              Gościem specjalnym zawodów był … Święty Mikołaj, który rozdawał uczestnikom turnieju słodycze ufundowane przez  Radę Rodziców CKZiU w Brodnicy.

              Nagrody i dyplomy zwycięzcom  zawodów wręczyła pani wicedyrektor Violetta Sternicka - Twarogowska.

 • Na Kiermaszu Mikołajkowym

  Na Kiermaszu Mikołajkowym

  Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy uświetnili swoim występem  II Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy, który został zorganizowany 10 grudnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym.

  Podczas kiermaszu wystąpili uczniowie ze szkół z ulicy Mazurskiej i ulicy Karbowskiej: Katarzyna Sułkowska, Magdalena Grapatyn, Joanna Wasik, Bartosz Kozikowski , Natalia Żurańska, Justyna Misiak, Monika Szefler i  Karol Małkowski.  Młodzi wykonawcy wprowadzili uczestników kiermaszu w klimat Świąt Bożego Narodzenia, śpiewając  kolędy i pastorałki.   Młodzież przygotowali nauczyciele: pani  Ewelina Teska i pan  Jakub Cybulski.

   

 • Powiatowy konkurs „Aranżacja stołu bożonarodzeniowego”

  Powiatowy konkurs „Aranżacja stołu bożonarodzeniowego”

  9 grudnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy  na ul. Karbowska odbył się uroczysty finał powiatowego konkursu „Aranżacja stołu bożonarodzeniowego”.

              W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego.

              Celem konkursu było: podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych, tworzenie świątecznych dekoracji, rozwijanie kreatywności uczniów, wymiana doświadczeń i poszerzenie umiejętności w zakresie sztuki artystycznej. Konkurs polegał na zaaranżowaniu dekoracji stołu bożonarodzeniowego w zespołach 1 – 2 osobowych.

  Imprezę rozpoczął Dyrektor szkoły pan Jacek Gniadkowski witając zaproszonych gości: Starostę Brodnickiego pana Piotra Boińskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pana Stanisława Czajkowskiego, Wicedyrektora Brodnickiego Domu Kultury panią Katarzynę Miętkiewicz, przedstawiciela Wydziału Współpracy Zewnętrznej i Informacji  panią Marię Mełnicką, dziennikarkę panią Wiesławę Kusztal, panią Danutę Kędziorską z biura poselskiego Kukiz’15, sponsorów oraz uczniów i nauczycieli z poszczególnych szkół.

  Jurorzy oceniali szacunek dla tradycji oraz  pomysłowość aranżacyjną.

  Wyniki konkursu

  W  kategorii szkół gimnazjalnych:

  1 miejsce- Julia Linowska i Zuzanna Skłowska z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy

  2 miejsce-  Angelika Rucińska i Agnieszka Jasińska z Gimnazjum w Gołkowie

  3 miejsce- Natalia Ulanowska i Amelia Rogowska z Gimnazjum w Szczuce

  4 miejsce- Zuzanna Prasał i Julia Skarżyńska z Gimnazjum w Gołkowie

  5 miejsce- Jakub Pawłowski i Mateusz Pawłowski z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy

  Wyróżnienie:

  • Dominika Ławicka i Alicja Buchalska z Gimnazjum w Górznie
  • Wiktoria Pankowska i Marta Irwan z Gimnazjum w Bobrowie
  • Zofia Lewandowska i Oliwia Budzich z Gimnazjum w Zbicznie
  • Adam Kędziorski z Gimnazjum w Zbicznie
  • Nina Zemke i Julia Kornacka z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy
  • Wiktoria Śmiecikowska i Aleksandra Gutowska z Gimnazjum nr 1 z Brodnicy

  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych

  1 miejsce- Monika Januczek i Kosma Defański z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Brodnicy

                       2   miejsce-   Aleksandra Dąbrowska i Joanna Krajnik z Technikum Hotelarskiego w Brodnicy

  3 miejsce- Paulina Apczyńska i Tomasz Kusiński z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Brodnicy

  Wyróżnienie:

  • Natalia Krajnik i Kinga Kaszyńska z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Brodnicy
  • Monika Kruszkowska i Wiktoria Beszczyńska z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Brodnicy
  • Patrycja Romanowska i Oliwia Prokopczyk z Technikum Hotelarskiego w Brodnicy

  Fundatorami nagród byli: Państwo Elżbieta i Dariusz Cichaccy, pan Adam Szulwic, poseł na Sejm Paweł Szramka, firma KOM-BUD oraz Rada Rodziców przy CKZiU.

  Zaaranżowane stoły bożonarodzeniowe zostały wyeksponowane w hali sportowo-widowiskowej Technikum przy ul. Karbowskiej w Brodnicy.

              W trakcie uroczystości uczniowie wysłuchali prelekcji na temat  tradycji bożonarodzeniowych wygłoszonej przez panią Wiesławę Kusztal oraz wysłuchali piosenek w wykonaniu uczniów Technikum im. Zesłańców Sybiru przygotowanych przez panią Ewelinę Teskę. Uroczystość prowadzili uczniowie: Agata Mielnik z Technikum Hotelarskiego i Piotr Filipski z Technikum Architektury Krajobrazu.

              Miłym końcowym akcentem był poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości i uczestników konkursu.

              Imprezę przygotowały nauczycielki CKZiU, panie Hanna Jarzynka i Izabela Cieszyńska.

 • II etap konkursu "Indeks dla Rolnika"

  II etap konkursu "Indeks dla Rolnika"

  Bartłomiej Lewicki ,  Andrzej Zapadka i Łukasz Gazda – uczniowie Technikum Rolniczego (CKZiU w Brodnicy) – zakwalifikowali się do III etapu konkursu „Indeks dla Rolnika“.

              Szkolny etap konkursu odbył się w październiku br. w szkole na ulicy Karbowskiej. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie Technikum Rolniczego: Bartłomiej Lewicki (klasa III) oraz Andrzej Zapadka i Łukasz Gazda z klasy IV TR.

              06.12.2016 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia w Starym Brześciu odbył się II etap konkursu , w którym uczestniczyło ponad 60 uczniów z 21 szkół rolniczych z całej Polski. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczycący produkcji zwierzęcej i produkcji roślinnej. Uczniowie CKZiU  świetnie poradzili sobie z pytaniami i zajęli wysokie miejsca:

   Bartłomiej Lewicki - I miejsce

  Andrzej Zapadka - III miejsce

  Łukasz Gazda - VI miejsce

              Cała trójka zakwalifikowała się do III (ostatniego) etapu konkursu, który odbędzie się w marcu 2017 r. na Uniwersytecie Techniczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy.

              Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia  podczas finału konkursu. Na laureatów czekają indeksy wyższych uczelni, więc jest o co powalczyć.

              Młodzież przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Anna Rumińska, pani Lidia Czerwińska i pan Wiesław Siennicki.

   

 • Mikołajkowe Karaoke

  Mikołajkowe Karaoke

  5 grudnia br. uczniowie CKZiU przy ulicy Karbowskiej bawili się na wspólnym śpiewaniu świątecznych piosenek, czyli na Mikołajkowym Karaoke. Wszystkie klasy zaprezentowały wcześniej wylosowane utwory. Występy były ocenia przez jury w składzie: pan dyrektor Jarosław Hiszpański, pani Justyna Bartoszewska i pani Beata Jakubowska. Zwycięstwo wyśpiewała sobie klasa II Technikum Hotelarskiego. Drugie miejsce przypadło klasie IV Technikum Architektury Krajobrazu, a trzecie  ex aequo klasom IV Technikum Hotelarskiego oraz I Technikum Żywienia.

  Najlepiej przebranymi klasami, drogą głosowania nauczycieli, zostały wybrane klasy III Technikum Żywienia oraz IV Technikum Architektury Krajobrazu. Po zakończeniu konkursu wszyscy wspólnie zaśpiewali kilka największych świątecznych przebojów.

  Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za wspaniałą zabawę i cudowną świąteczną atmosferę podczas całej imprezy.

 • Spotkanie z pracownikiem WKU

  Spotkanie z pracownikiem WKU

  6 grudnia br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyło się spotkanie uczniów klas I a i I b Technikum Logistycznego z pracownikiem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy,  kapitanem A. Boińskim.

               Uczniowie klas a i b TL uczestniczą w dodatkowych zajęciach z  podstawy szkolenia mundurowego oraz  zadań wykonywanych przez  logistyków w służbach mundurowych. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z nowymi zasadami noszenia umundurowania przez osoby cywilne. Wszyscy uczniowie wymienionych klas posiadają mundury, które ubierają do szkoły w każdy wtorek.

              Spotkanie zorganizował pan Krzysztof Suchorab.

 • Prymusi Pomorza i Kujaw z CKZiU

  Troje uczniów Technikum w Brodnicy (CKZiU ul. Mazurska) otrzymało stypendia w ramach programu Prymusi Pomorza i Kujaw.

              Projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” jest marszałkowskim programem stypendialnym, którego celem jest zapewnienie wsparcia finansowego uzdolnionym  w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i przedsiębiorczości.
              W tym roku tytułem „Prymus Pomorza i Kujaw” wyróżniono m.in. troje uczniów technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Są to: Dominik Jarzembski, Magdalena Kroplewska i  Jakub Trendowicz. Uczniowie ci otrzymają miesięcznie (przez 10 miesięcy roku szkolnego) po 300 zł stypendium. Gratulujemy!

   

 • Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Konkurs Kolęd i Pastorałek

  6 grudnia  br.   Samorząd Uczniowski CKZiU zorganizował Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

              Impreza odbywała się pod hasłem: „Śpiewać każdy może”, miała na celu wprowadzenie w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i zintegrowanie zespołów klasowych. Jurorzy oceniali dobór repertuaru, interpretację utworów, ale również pomysłowość choreografii i kostiumów oraz wszelkie dodatkowe środki wyrazu. Soliści, którzy reprezentowali niektóre klasy, niestety musieli zadowolić się wyróżnieniami, ponieważ tracili dużo punktów za brak integracji klasy.

              W konkursie uczestniczyło 15 klas ze szkół z ulicy Mazurskiej i Karbowskiej.  

               I miejsce zdobyła klasa I Technikum Organizacji Reklamy, II miejsce – klasa IV Technikum Budownictwa, a miejsce III – klasa IV Technikum Ekonomiczne. Jurorzy wyróżnili też solistów: Krzysztofa Glinieckiego (Technikum im. Zesłańców Sybiru), Bartłomieja Kozikowskiego (klasa I Technikum Informatyczne) i Joannę Wasik (klasa III Technikum Informatyczne).

 • Mikołajki w CKZiU

  Mikołajki w CKZiU

  3 grudnia br.  w  hali sportowo-widowiskowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy na ul. Karbowskiej odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci pracowników szkoły.

              Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Młodzież z koła teatralnego działającego w Technikum imienia Zesłańców Sybiru zaprezentowała autorskie przedstawienie bajki „Śpiąca królewna”. Uczniowie technikum z ulicy Mazurskiej przygotowali pokaz zumby oraz naukę gry na perkusji. Członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego przeprowadzili krótki kurs robienia zdjęć, a ponadto w zaimprowizowanym „studiu fotograficznym” wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe fotografie.

              W trakcie imprezy dzieci wykonywały  ozdoby świąteczne, zostały zawieszone później na wspólnie przystrojonej choince.           

              Najwięcej emocji wywołało przybycie Mikołaja, który wręczył prezenty.

              Impreza zakończyła się wspólną zabawą w miłej i świątecznej atmosferze.

   

 • Zakończenie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych

  Zakończenie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych

  30 listopada 2016r.o godz.16.00 w CKZiU na ul. Aleja Leśna 2 odbyło się uroczyste zakończenie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w następujących kwalifikacjach: A18 Prowadzenie sprzedaży, R03 Prowadzenie produkcji rolniczej , T06 Sporządzanie potraw i napojów, A 23 Projektowanie fryzur.

              Kierownik Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego pan Piotr Niemczyk wraz z wychowawcami  : panią Ewą Łukaszewską, panią Zytą Warachowską oraz panem Krzysztofem Niemczykiem wręczyli zaświadczenia ukończenia kursu. Po rozdaniu dokumentów potwierdzających kwalifikacje słuchacze wraz z nauczycielami kontynuowali spotkanie przy poczęstunku. 

              W zorganizowanie spotkania zaangażowali się uczestnicy kursów pod kierunkiem kierownika Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego, pana Piotra Niemczyka, oraz  nauczycieli : pani Zyty Warachowskiej i pani Jolanty Mączkowskiej .

 • Powiatowy Konkurs Ortograficzny

  Powiatowy Konkurs Ortograficzny

  Bartosz Leśniewski, uczeń klasy I Technikum Informatycznego, został Mistrzem Ortografii Powiatu Brodnickiego 2016.

  30 listopada br. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy było gospodarzem XIV edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Brodnickiego.

  Organizatorkami konkursu są polonistki z CKZiU: panie Diana Zabłotna , Jolanta Wieczorek i Małgorzata Wróblewska. Jest on adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego. Każdą szkołę reprezentuje czworo uczniów – zwycięzców eliminacji szkolnych, które odbywały się w październiku br.

  CKZiU reprezentowali uczniowie Technikum w Brodnicy oraz Technikum imienia Zesłańców Sybiru w Brodnicy: Bartosz Leśniewski, Joanna Szwalec, Magdalena Frass, Monika Gęborys, Maciej Sierpiński, Szymon Lenar, Natalia Kuczbańska i Marzena Pizoń.

  Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Brodnickiego zdobył Bartosz Leśniewski - uczeń klasy I Technikum Informatycznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. II miejsce zajęła Magdalena Frass, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego (również CKZiU). III miejsce zdobyła Emilia Kubicz, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Wyróżnienia otrzymali: Joanna Ramowska z III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy i Hubert Gordon z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

  Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz Radnego Rady Miejskiej Brodnicy i nauczyciela CKZiU, pana Mirosława Wołojewicza.

  Dyktando – podobnie jak podczas poprzednich edycji - ułożyła pani Diana Zabłotna. Dotyczyło ono obchodzonego właśnie Roku Sienkiewicza. Uczniowie musieli wykazać się znajomością pisowni archaizmów, nazw geograficznych, tytułów dzieł mistrza, nazwisk bohaterów. Na pewno nie było łatwe, o czym świadczą choćby te krótkie fragmenty: „Krasnolica waćpanna oraz zhardziały i złowrogi watażka używają staropolszczyzny rodem z gawęd Jana Chryzostoma Paska, mówiąc: „na pohybel hreczkosiejom” i „hajda na koń”. Uśmiechają się półgębkiem, gdy pseudochojrak i opój, rubaszny sarmata, Onufry Zagłoba nieraz niebywałym fortelem wychodzi z opresji i ratuje skórę wiernym druhom, a chełpi się co niemiara.” „Do ciepłolubnych super-Eurpejczyków, których niekoniecznie porusza tętent kopyt polskiej husarii, pędzącej wte i wewte przez bezdroża kresów pośród śnieżnych zawiei, nie przemówiłby chrzęst zbroi i łopot chorągwi”.

  Podczas oczekiwania na werdykt jurorów uczestnicy konkursu analizowali z polonistką, panią Jolantą Wieczorek, zawiłości ortograficzne zawarte w tekście dyktanda. Obejrzeli również wystawy przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy z CKZiU: Powieści Sienkiewicza w malarstwie, Brodnica w literaturze oraz Nowości wydawnicze zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  Goście i uczestnicy konkursu wysłuchali też fragmentów powieści H. Sienkiewicza czytanych przez ucznia Technikum Budownictwa, Mateusza Domagalskiego. Uroczystość wręczenia nagród zakończyła uczennica Technikum Budownictwa, Magdalena Grapatyn, która zaśpiewała pełną humoru piosenkę Jacka Skubikowskiego o zawiłościach naszej ortografii.

 • Stypendia dla najlepszych

  Stypendia dla najlepszych

  Agnieszka Bartkowska, Patrycja Romanowska i Natalia Kulwicka, uczennice CKZiU w Brodnicy –otrzymały stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce.

              Agnieszka Bartkowska – stypendystka Prezesa Rady Ministrów -  jest uczennicą klasy IV Technikum Ekonomicznego. Na koniec roku szkolnego 2015/2016 uzyskała najwyższą średnią ocen w Technikum w Brodnicy (5,43). Poza wysokimi wynikami w nauce może pochwalić się udziałem w Regionalnym Finale Konkursu Papieskiego, I miejscem w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK oraz aktywnym udziałem w wielu szkolnych przedsięwzięciach.

              Patrycja Romanowska – również Stypendystka Prezesa Rady Ministrów –  jest uczennicą klasy II Technikum Hotelarstwa, uzyskała najwyższą średnią ocen na koniec roku szkolnego 2015/2016 w Technikum imienia Zesłańców Sybiru (5,17). Wiele razy reprezentowała swoją szkołę w zawodach sportowych, akcjach charytatywnych oraz przedsięwzięciach artystycznych.

              Natalia Kulwicka – uczennica klasy IV Technikum Ekonomicznego w Technikum w Brodnicy została uhonorowana Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Ukończyła ubiegły rok szkolny ze średnią ocen 5,21. Uczestniczyła w eliminacja okręgowych Olimpiady Geograficznej oraz Olimpiady Przedsiębiorczości, zajęła I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

              Agnieszka i Patrycja – stypendystki Prezesa Rady Ministrów – uczestniczyły wraz z Dyrektorem CKZiU, panem Jackiem Gniadkowskim w uroczystym wręczeniu stypendiów, które odbyło się 25 listopada br. w Toruniu. Odebrały gratulacje z rąk Wicewojewody Kujawsko –Pomorskiego, Józefa Ramlau, oraz Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marka Gralika.

 • Na Centralnych Targach Rolniczych

  Na Centralnych Targach Rolniczych

  25 listopada 2016 r. uczniowie klas pierwszych i drugich Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa z CKZiU uczestniczyli w Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie.

              Młodzież obejrzała nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze, poszerzyła swoją wiedzę na temat nowych technologii wykorzystywanych przez producentów maszyn i sprzętów, delektowała się  smakiem swojskich wyrobów zbożowych, mleczarskich, wędliniarskich, owocowo-warzywnych itd.

              Uczniowie otrzymali też na pamiątkę symboliczny Certyfikat uczestnictwa oraz

  okolicznościowe znaczki.

              Organizatorem wyjazdu był pan Wiesław Siennicki.

  Opiekunowie: panie Joanna Kamińska, Lidia Czerwińska i  Anna Rumińska

 • Stypendia Starosty Brodnickiego

  Stypendia Starosty Brodnickiego

  28 listopada br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy  odbyła się uroczystość  wręczenia listów gratulacyjnych uczniom, którzy otrzymali stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce.

              Listy gratulacyjne wręczali: Starosta Brodnicki, pan Piotr Boiński, Dyrektor CKZiU, pan Jacek Gniadkowski oraz Wicedyrektor CKZiU, pan Tomasz Słabkowski.

              Jednorazowe stypendium otrzymali  uczniowie technikum, którzy na koniec roku szkolnego 2015/2016 uzyskali średnią ocen 4,5 i wyżej oraz uczniowie szkoły zawodowej ze średnią 4,0 i wyżej. W CKZiU wyróżnienia dostąpiło aż 174 uczniów.

              Starosta Brodnicki pogratulował im ambicji i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a także życzył dalszych osiągnięć.

              Spotkanie uświetnił występ uczennicy klasy IV TE, Katarzyny Sułkowskiej, która zadedykowała wyróżnionym koleżankom i kolegom wykonane przez siebie piosenki.

 • Zwiedzanie hoteli

  Zwiedzanie hoteli

  16 listopada br. uczniowie klas drugiej i trzeciej Technikum Hotelarskiego z Technikum imienia Zesłańców Sybiru zwiedzili hotele w Iławie:  Port 110,  Grand Tiffi oraz Stary Tartak.

              Każdy obiekt posiadał inny standard – inną  ilość gwiazdek. Trzygwiazdkowy  hotel „Port 110.” został urządzony w stylu marynarskim. Jego największe atrakcje to przytulne pokoje, własna galeria sztuki oraz piękny widok na  Jeziorak.

               Hotel „Grand Tiffi”, którego standard jest określony na pięć gwiazdek, zachwycił uczestników wycieczki luksusowymi pokojami, salą konferencyjną, biblioteką, Spa, pokojem dla dzieci i nowoczesną kuchnią, w której gotowała również Magda Gesler. 

              Czterogwiazdkowy hotel „Stary Tartak” urządzono w stylu rustykalnym. Młodzież zwróciła uwagę na gustownie urządzone pokoje, a także ogród, w którym goście mogą zjeść śniadanie.

              Wycieczka była bardzo interesującą lekcją dla przyszłych techników hotelarstwa. W każdym obiekcie uczniowie mieli okazję rozmawiać z kierownictwem lub pracownikami obsługi, którzy cierpliwie odpowiadali na liczne pytania.

              Zwiedzanie iławskich hoteli zorganizowały nauczycielki przedmiotów zawodowych, panie  Beata Psuty i Katarzyna Michalska.

   

 • Gimnazjaliści na lekcjach bibliotecznych

  Gimnazjaliści na lekcjach bibliotecznych

  W dniach 23 i 24.11.2016 r. słuchacze  Gimnazjum dla Dorosłych z klasy I i II b uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy.

              Celem lekcji było zapoznanie słuchaczy z zadaniami i funkcjonowaniem miejskiej książnicy. Gimnazjaliści mogli dowiedzieć się, jaki księgozbiór  mogą znaleźć w wypożyczalniach oraz w czytelni.

              Na zakończenie spotkania wysłuchali ciekawej pogadanki na temat powieści detektywistycznej.

              Wyjście zostało zorganizowane przez panią Justynę Kaniecką przy współpracy z wychowawcą Środowiskowego Hufca Pracy - panią Iwoną Meller.

 • Nagroda w Przeglądzie Pieśni Religijnej

  Nagroda w Przeglądzie Pieśni Religijnej

  Bartłomiej Kozikowski, uczeń klasy I Technikum Informatycznego, zajął III miejsce w Przeglądzie Pieśni Religijnej, który odbył się 23 listopada w Brodnickim Domu Kultury.

              Konkurs odbywał się w ramach XXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Uczestniczyło w nim troje uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego:  Weronika Kaczyńska i Dominika Krajewska z klasy I Technikum Organizacji Reklamy oraz Bartłomiej Kozikowski, który decyzją jurorów zajął III miejsce.

              Uczniów przygotowywał katecheta, pan  Jakub Cybulski.

 • Laureatka Konkursu Fotograficznego

  Laureatka Konkursu Fotograficznego

  Anna Szynkowska, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego,  zdobyła I nagrodę w konkursie fotograficznym „Energia Odnawialna w Obiektywie”.

              Konkurs odbywał się w ramach VIII Dni Energii Odnawialnych. Jego organizatorzy to Starosta Brodnicki oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Uczestnikami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego.

              Na konkurs wpłynęły 34 prace 12 autorów. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: Anna Szynkowska (6 prac), Dominika Barczak (3 prace), Dorota Malgaska (1 praca), Marta Szóstakowska (4 prace), Marcin Gutowski (1 praca), Natalia Muszyńska (2 prace).

              Jurorzy najwyżej ocenili pracę Anny Szynkowskiej (III TE), przyznając jej I miejsce w konkursie.

              23 listopada w Starostwie Powiatowym w Brodnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Gratulacje młodym fotografikom złożyli   Wicestarosta, Mariusz Klonowski, oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Radosław Koj. Fundatorem nagród był  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

strona: